, Monika Dwa Brzegi

Rezerwat Przyrody w Przecławiu

(4.4 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat torfowiskowy Bagno Przecławskie obejmuje lasy oraz torfowisko wysokie i mszary. Rośnie tu ponad 200 gatunków roślin kwiatowych związanych z torfowiskami oraz borami sosnowymi. W drzewostanie dominuje sosna z domieszką dębu i brzozy oraz buka.Wśród tutejszych roslin pod ścisłą ochroną znajduje się jedyna polska roślina owadożerna – rosiczka okrągłolistna.

Rezerwat Przyrody w Przecławiu, Paweł Widelski
Rezerwat Przyrody w Przecławiu, Paweł Widelski

Fauna rezerwatu jest dość bogata, z dużych ssaków występuje lis, jenot, borsuk, tumak, tchórz zwyczajny, łasica leśna, dzik, sarna, jeleń europejski.Program wycieczek obejmuje:
- stałą ekspozycję przyrodniczo-leśną w budynku Nadleśnictwa Tuszyma
- ścieżkę w Rezerwacie „Bagno Przecławskie", 830 m,
- ścieżkę w Rezerwacie „Buczyna", 3570 m,
- użytki ekologiczne,
- szlak turystyczny z miejscowości Przecław przez Podole i Korzeniów do Grobu
Dragona z czasów wojen szwedzkich.

Rezerwat Przyrody w Przecławiu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Przecławia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Przecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przecław
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
50°11'14N, 21°25'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021