, Monika Dwa Brzegi

Rezerwat Przyrody w Przecławiu

(4.4 głosów: 17)

Rezerwat torfowiskowy Bagno Przecławskie obejmuje lasy oraz torfowisko wysokie i mszary. Rośnie tu ponad 200 gatunków roślin kwiatowych związanych z torfowiskami oraz borami sosnowymi. W drzewostanie dominuje sosna z domieszką dębu i brzozy oraz buka.Wśród tutejszych roslin pod ścisłą ochroną znajduje się jedyna polska roślina owadożerna – rosiczka okrągłolistna.

Fauna rezerwatu jest dość bogata, z dużych ssaków występuje lis, jenot, borsuk, tumak, tchórz zwyczajny, łasica leśna, dzik, sarna, jeleń europejski.Program wycieczek obejmuje:
- stałą ekspozycję przyrodniczo-leśną w budynku Nadleśnictwa Tuszyma
- ścieżkę w Rezerwacie „Bagno Przecławskie", 830 m,
- ścieżkę w Rezerwacie „Buczyna", 3570 m,
- użytki ekologiczne,
- szlak turystyczny z miejscowości Przecław przez Podole i Korzeniów do Grobu
Dragona z czasów wojen szwedzkich.

Przecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przecław
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
50°11'14N, 21°25'21E
29 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację