Rezerwat torfowiskowy Bagno Przecławskie obejmuje lasy oraz torfowisko wysokie i mszary. Rośnie tu ponad 200 gatunków roślin kwiatowych związanych z torfowiskami oraz borami sosnowymi. W drzewostanie dominuje sosna z domieszką dębu i brzozy oraz buka.Wśród tutejszych roslin pod ścisłą ochroną znajduje się jedyna polska roślina owadożerna – rosiczka okrągłolistna.

Rezerwat Przyrody w Przecławiu
Rezerwat Przyrody w Przecławiu

Fauna rezerwatu jest dość bogata, z dużych ssaków występuje lis, jenot, borsuk, tumak, tchórz zwyczajny, łasica leśna, dzik, sarna, jeleń europejski.

Program wycieczek obejmuje:
- stałą ekspozycję przyrodniczo-leśną w budynku Nadleśnictwa Tuszyma
- ścieżkę w Rezerwacie „Bagno Przecławskie", 830 m,
- ścieżkę w Rezerwacie „Buczyna", 3570 m,
- użytki ekologiczne,
- szlak turystyczny z miejscowości Przecław przez Podole i Korzeniów do Grobu
Dragona z czasów wojen szwedzkich.Przecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Monika Dwa Brzegi Krajtroter 2405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021