Rezerwat Polana Siwica w Puszczy Bolimowskiej

Rezerwat Polana Siwica w Puszczy Bolimowskiej

Rezerwat łąkowo-torfowiskowy Polana Siwica o powierzchni 68,38 ha został utworzony w 1998 roku w Bolimowskim Parku Krajobrazowym na polanie o tej samej nazwie. Jest to największa spośród świetlistych śródleśnych polan charakterystycznych dla Puszczy Bolimowskiej. Jej nazwa pochodzi od porannych i wieczornych siwych mgieł unoszących się nad mokradłami.Ochroną objęto podmokłe łąki, pastwiska, torfowiska, jeziorka powstałe w starych wyrobiskach torfowych i fragmenty lasu na obrzeżach polany. Florę rezerwatu reprezentuje wiele gatunków roślin, w tym 9 chronionych i 4 zagrożone wyginięciem. Polana Siwica jest ostoją ptaków wodno-błotnych i owadów.

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021