Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Rezerwat Polana Siwica w Puszczy Bolimowskiej, Joanna

Rezerwat Polana Siwica w Puszczy Bolimowskiej

(5 głosów: 2)

Rezerwat łąkowo-torfowiskowy Polana Siwica o powierzchni 68,38 ha został utworzony w 1998 roku w Bolimowskim Parku Krajobrazowym na polanie o tej samej nazwie. Jest to największa spośród świetlistych śródleśnych polan charakterystycznych dla Puszczy Bolimowskiej. Jej nazwa pochodzi od porannych i wieczornych siwych mgieł unoszących się nad mokradłami.Ochroną objęto podmokłe łąki, pastwiska, torfowiska, jeziorka powstałe w starych wyrobiskach torfowych i fragmenty lasu na obrzeżach polany. Florę rezerwatu reprezentuje wiele gatunków roślin, w tym 9 chronionych i 4 zagrożone wyginięciem. Polana Siwica jest ostoją ptaków wodno-błotnych i owadów.

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
52°2'38N, 20°6'40E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację