Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski

Rezerwat Luboń Wielki

(5 głosów: 6)

Rezerwat Luboń Wielki to rezerwat przyrody nieożywionej, utworzony w 1970 roku w Beskidzie Wyspowym, na południowym stoku góry Luboń Wielki.Rezerwat chroni fliszowe osuwisko skalne z tzw. gołoborzem, ciekawe formy skalne zwane "Dziurawymi Turniami", a także znajdujące się tu jaskinie. Wokół osuwiska rośnie las jodłowo-świerkowy.

Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski
Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski

Perć Borkowskiego

Przez teren rezerwatu przebiega żółty pieszy szlak turystyczny prowadzący po osuwisku skalnym, co jest wielką atrakcją tego szlaku, jest to tzw. Perć Borkowskiego. Szlak żółty biegnie z Rabki Zaryte na szczyt Luboń Wielki i jest to najtrudniejszy szlak w okolicy, który zimą jest nieczynny ze względu na bezpieczeństwo turystów.Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski
Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski
Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski
Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski
Rezerwat Luboń Wielki, Roman Świątkowski

Rabka Zdrój noclegi

Rabka Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rabka Zdrój
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
49°39'2N, 19°59'42E
24 listopad 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację