Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rezerwat Luboń Wielki to rezerwat przyrody nieożywionej, utworzony w 1970 roku w Beskidzie Wyspowym, na południowym stoku góry Luboń Wielki.Rezerwat chroni fliszowe osuwisko skalne z tzw. gołoborzem, ciekawe formy skalne zwane "Dziurawymi Turniami", a także znajdujące się tu jaskinie. Wokół osuwiska rośnie las jodłowo-świerkowy.

Rezerwat Luboń Wielki
Rezerwat Luboń Wielki


Perć Borkowskiego

Przez teren rezerwatu przebiega żółty pieszy szlak turystyczny prowadzący po osuwisku skalnym, co jest wielką atrakcją tego szlaku, jest to tzw. Perć Borkowskiego. Szlak żółty biegnie z Rabki Zaryte na szczyt Luboń Wielki i jest to najtrudniejszy szlak w okolicy, który zimą jest nieczynny ze względu na bezpieczeństwo turystów.

Rezerwat Luboń Wielki Rezerwat Luboń Wielki Rezerwat Luboń Wielki Rezerwat Luboń Wielki Rezerwat Luboń Wielki Rezerwat Luboń Wielki

Rabka Zdrój noclegi

Rabka Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020