Rezerwat Krzemianka w Puszczy Knyszyńskiej, Joanna

Rezerwat Krzemianka w Puszczy Knyszyńskiej

(4 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rezerwat Krzemianka obejmuje fragment Puszczy Knyszyńskiej o powierzchni około 230 ha. Został utworzony w 1987 roku w celu ochrony obszaru źródliskowego rzeczki Krzemianka. Na terenie rezerwatu odkryto prehistoryczne kopalnie krzemienia. Badania wykazały około 300 miejsc wydobycia i przetwórstwa krzemienia z epoki brązu. Niestety są one zarośnięte i słabo widoczne.

Przez Rezerwat Krzemianka została wytyczona ścieżka dydaktyczna. Jej początek znajduje się tuż przy drodze krajowej BiałystokAugustów, jadąc od strony Białegostoku po lewej stronie za wsią Rybniki. Przy trasie ścieżki są umieszczone tablice edukacyjne.Część ścieżki dydaktycznej przebiega drewnianą kładką zbudowaną, aby umożliwić dotarcie do podmokłych i zabagnionych zakątków rezerwatu z licznymi źródełkami, strumykami i rozlewiskami. Czasem na kładce można spotkać zwalone drzewo, co utrudnia, ale i uatrakcyjnia przejście. Wstęp jest bezpłatny.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Rezerwat Krzemianka
Puszcza Knyszyńska
DK8, Rybniki

GPS: 53°16'37N, 23°6'57E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

ElKomendante
Na niedzielny spacer.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022