Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rezerwat Krzemianka w Puszczy Knyszyńskiej

Rezerwat Krzemianka w Puszczy Knyszyńskiej

Rezerwat Krzemianka
Puszcza Knyszyńska
DK8, Rybniki

53°16'37" N, 23°6'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rezerwat Krzemianka obejmuje fragment Puszczy Knyszyńskiej o powierzchni około 230 ha. Został utworzony w 1987 roku w celu ochrony obszaru źródliskowego rzeczki Krzemianka. Na terenie rezerwatu odkryto prehistoryczne kopalnie krzemienia. Badania wykazały około 300 miejsc wydobycia i przetwórstwa krzemienia z epoki brązu. Niestety są one zarośnięte i słabo widoczne.Przez Rezerwat Krzemianka została wytyczona ścieżka dydaktyczna. Jej początek znajduje się tuż przy drodze krajowej BiałystokAugustów, jadąc od strony Białegostoku po lewej stronie za wsią Rybniki. Przy trasie ścieżki są umieszczone tablice edukacyjne.

Część ścieżki dydaktycznej przebiega drewnianą kładką zbudowaną, aby umożliwić dotarcie do podmokłych i zabagnionych zakątków rezerwatu z licznymi źródełkami, strumykami i rozlewiskami. Czasem na kładce można spotkać zwalone drzewo, co utrudnia, ale i uatrakcyjnia przejście. Wstęp jest bezpłatny.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72465 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020