Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°33'5" N, 17°9'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rezerwat Klasztorne Modrzewie znajduje się w województwie wielkopolskim, na północ od Ponania i nieco na południe od Dąbrówki Kościelnej, na obszarze Puszczy Zielonki.Rezerwat powstał w 1962 roku dla ochrony tutejszej fauny i flory, szczególnie modrzewia oraz dębów i buków. Występują tu pomnikowe drzewa w wieku około 150 lat sięgające 40 m wysokości. Nazwa Rezerwatu nawiązuje do cystersów z Wągrowca, którzy żyli tutaj w minionych wiekach. Do rezerwatu wiedzie niebieski szlak.Rezerwat Klasztorne Modrzewie
Dąbrówka Kościelna, Goślina Murowana

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-29 na

Schowany głęboko w Puszczy Zielonka. Idealny na wycieczkę rowerową. Malowniczo, klimatycznie i kameralnie. Pomimo kilku wizyt nie spotkałem tam jeszcze żywej duszy :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020