Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni

Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni
54°29'32" N, 18°33'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska leżący w Gdyni zajmuje powierzchnię blisko 120 hektarów. Utworzony ze względu na swe wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze został on już w 1938 roku. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Głównie fauna oraz specyficzne procesy, w tym abrazja czyli niszcząca działalność fal morskich stanowią o niepowtarzalności tego miejsca.Kępa Redłowska położona jest niedaleko klifu w Gdyni Orłowie, ma piękną ścieżkę widokową fragmentarycznie wiodącą tuż nad urwiskiem klifu. Rezerwat ma też wyznaczone ścieżki spacerowe. Najłatwiej tu dotrzeć z dzielnicy Redłowo lub tuż z plaży w Orłowie pokonując kilkadziesiąt drewnianych schodów. Piękne miejsce w Trójmieście. Trasa jest łatwa do pokonania, częściowo biegnie wzdłuż plaży a potem leśnym szlakiem.Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska
ul. Huzarska, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020