Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni, mokunka

Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska leżący w Gdyni zajmuje powierzchnię blisko 120 hektarów. Utworzony ze względu na swe wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze został on już w 1938 roku. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Głównie fauna oraz specyficzne procesy, w tym abrazja czyli niszcząca działalność fal morskich stanowią o niepowtarzalności tego miejsca.Kępa Redłowska położona jest niedaleko klifu w Gdyni Orłowie, ma piękną ścieżkę widokową fragmentarycznie wiodącą tuż nad urwiskiem klifu. Rezerwat ma też wyznaczone ścieżki spacerowe. Najłatwiej tu dotrzeć z dzielnicy Redłowo lub tuż z plaży w Orłowie pokonując kilkadziesiąt drewnianych schodów. Piękne miejsce w Trójmieście. Trasa jest łatwa do pokonania, częściowo biegnie wzdłuż plaży a potem leśnym szlakiem.

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska
ul. Huzarska, GdyniaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
54°29'32N, 18°33'38E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację