Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni, mokunka

Rezerwat Kępa Redłowska w Gdyni

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska leżący w Gdyni zajmuje powierzchnię blisko 120 hektarów. Utworzony ze względu na swe wyjątkowe walory krajobrazowe i przyrodnicze został on już w 1938 roku. Jest to jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Głównie fauna oraz specyficzne procesy, w tym abrazja czyli niszcząca działalność fal morskich stanowią o niepowtarzalności tego miejsca.Kępa Redłowska położona jest niedaleko klifu w Gdyni Orłowie, ma piękną ścieżkę widokową fragmentarycznie wiodącą tuż nad urwiskiem klifu. Rezerwat ma też wyznaczone ścieżki spacerowe. Najłatwiej tu dotrzeć z dzielnicy Redłowo lub tuż z plaży w Orłowie pokonując kilkadziesiąt drewnianych schodów. Piękne miejsce w Trójmieście. Trasa jest łatwa do pokonania, częściowo biegnie wzdłuż plaży a potem leśnym szlakiem.

Rezerwat Przyrody Kępa Redłowska
ul. Huzarska, GdyniaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
54°29'32N, 18°33'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021