Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Ogród klasztorny na Karczówce, Kamil Wójcik

Rezerwat Karczówka w Kielcach

(4.3 głosów: 30)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karczówka w Górach Świętokrzyskich

Karczówka (340 m n.p.m.) to ciekawe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, należące do pasma Kadzielniańskiego. To bardzo charakterystyczne w krajobrazie wzniesienie górujące ponad Kielcami i jest doskonałym punktem widokowym na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Pewnie właśnie dlatego jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.Rezerwat Karczówka obejmujący wzgórze Karczówka z wyjątkiem części północnego stoku, ma sporą powierzchnię - 26,5 ha i leży praktycznie w centrum miasta, około 2 km od Rynku w Kielcach.

Wzgórze Karczówka zbudowane jest z wapieni, w których występują rudy ołowiu, niegdyś intensywnie eksploatowane. Na obszarze Rezerwatu Karczówka do dziś zachowały się liczne ślady górnictwa: zapadliska w miejscach szybów, hałdy itp. Teraz jednak porośnięte są lasem.Cały teren rezerwatu jest gęsto zadrzewiony, dominuje w nim sosna, choć nie brakuje też drzew liściastych. W Rezerwacie Karczówka wyznaczone są ścieżki ułatwiające spacerowanie, nie brakuje tablic dydaktycznych oraz miejsc piknikowych.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°52'3N, 20°35'13E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację