Ogród klasztorny na Karczówce, Kamil Wójcik

Rezerwat Karczówka w Kielcach

(4.3 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Karczówka w Górach Świętokrzyskich

Karczówka (340 m n.p.m.) to ciekawe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, należące do pasma Kadzielniańskiego. To bardzo charakterystyczne w krajobrazie wzniesienie górujące ponad Kielcami i jest doskonałym punktem widokowym na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Pewnie właśnie dlatego jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.

Rezerwat Karczówka obejmujący wzgórze Karczówka z wyjątkiem części północnego stoku, ma sporą powierzchnię - 26,5 ha i leży praktycznie w centrum miasta, około 2 km od Rynku w Kielcach.

, mokunka
, mokunka


Wzgórze Karczówka zbudowane jest z wapieni, w których występują rudy ołowiu, niegdyś intensywnie eksploatowane. Na obszarze Rezerwatu Karczówka do dziś zachowały się liczne ślady górnictwa: zapadliska w miejscach szybów, hałdy itp. Teraz jednak porośnięte są lasem.

Cały teren rezerwatu jest gęsto zadrzewiony, dominuje w nim sosna, choć nie brakuje też drzew liściastych. W Rezerwacie Karczówka wyznaczone są ścieżki ułatwiające spacerowanie, nie brakuje tablic dydaktycznych oraz miejsc piknikowych.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

lukas88
Bardzo ładny punkt widokowy na miasto
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022