Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°52'3" N, 20°35'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Karczówka w Górach Świętokrzyskich

Karczówka (340 m n.p.m.) to ciekawe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, należące do pasma Kadzielniańskiego. To bardzo charakterystyczne w krajobrazie wzniesienie górujące ponad Kielcami i jest doskonałym punktem widokowym na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Pewnie właśnie dlatego jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.Rezerwat Karczówka obejmujący wzgórze Karczówka z wyjątkiem części północnego stoku, ma sporą powierzchnię - 26,5 ha i leży praktycznie w centrum miasta, około 2 km od Rynku w Kielcach.Wzgórze Karczówka zbudowane jest z wapieni, w których występują rudy ołowiu, niegdyś intensywnie eksploatowane. Na obszarze Rezerwatu Karczówka do dziś zachowały się liczne ślady górnictwa: zapadliska w miejscach szybów, hałdy itp. Teraz jednak porośnięte są lasem.

Cały teren rezerwatu jest gęsto zadrzewiony, dominuje w nim sosna, choć nie brakuje też drzew liściastych. W Rezerwacie Karczówka wyznaczone są ścieżki ułatwiające spacerowanie, nie brakuje tablic dydaktycznych oraz miejsc piknikowych.

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020