Ogród klasztorny na Karczówce, Kamil Wójcik

Rezerwat Karczówka w Kielcach

(4.3 głosów: 29)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Karczówka w Górach Świętokrzyskich

Karczówka (340 m n.p.m.) to ciekawe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, należące do pasma Kadzielniańskiego. To bardzo charakterystyczne w krajobrazie wzniesienie górujące ponad Kielcami i jest doskonałym punktem widokowym na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Pewnie właśnie dlatego jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.Rezerwat Karczówka obejmujący wzgórze Karczówka z wyjątkiem części północnego stoku, ma sporą powierzchnię - 26,5 ha i leży praktycznie w centrum miasta, około 2 km od Rynku w Kielcach.

, mokunka
, mokunka

Wzgórze Karczówka zbudowane jest z wapieni, w których występują rudy ołowiu, niegdyś intensywnie eksploatowane. Na obszarze Rezerwatu Karczówka do dziś zachowały się liczne ślady górnictwa: zapadliska w miejscach szybów, hałdy itp. Teraz jednak porośnięte są lasem.Cały teren rezerwatu jest gęsto zadrzewiony, dominuje w nim sosna, choć nie brakuje też drzew liściastych. W Rezerwacie Karczówka wyznaczone są ścieżki ułatwiające spacerowanie, nie brakuje tablic dydaktycznych oraz miejsc piknikowych.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°52'3N, 20°35'13E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021