Rezerwat Jezioro Nidzkie, Danusia

Rezerwat Jezioro Nidzkie

(5 głosów: 8)

Rezerwat krajobrazowy Jezioro Nidzkie obejmuje obszar jeziora Nidzkiego i jeziora Oko oraz leśne tereny wokół nich. Utworzono go w 1972 roku koło miejscowości Ruciane Nida, by chronić niepowtarzalny krajobraz i przyrodę jeziora Nidzkiego oraz okolic.Powierzchnia rezerwatu wynosi prawie 3 tys. ha, samo jezioro ma powierzchnię ponad 1,6 tys. ha. Rezerwat leży w środku Puszczy Piskiej. Na terenie rezerwatu występuje wiele gatunków roślin objętych ścisłą ochroną np. lilia złotogłów oraz wawrzynek wilczełyko. Na jeziorze Nidzkim obowiązuje strefa ciszy.

Adres

Rezerwat krajobrazowy Jezioro Nidzkie
Kowalik, Ruciane Nida

GPS: 53°35'27N, 21°32'29E

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ruciane-Nida
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty jeziora
53°35'27N, 21°32'29E
10 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację