Rezerwat krajobrazowy Jezioro Nidzkie
Kowalik, Ruciane Nida

53°35'27" N, 21°32'29" E

Rezerwat krajobrazowy Jezioro Nidzkie obejmuje obszar jeziora Nidzkiego i jeziora Oko oraz leśne tereny wokół nich. Utworzono go w 1972 roku koło miejscowości Ruciane Nida, by chronić niepowtarzalny krajobraz i przyrodę jeziora Nidzkiego oraz okolic.



Powierzchnia rezerwatu wynosi prawie 3 tys. ha, samo jezioro ma powierzchnię ponad 1,6 tys. ha. Rezerwat leży w środku Puszczy Piskiej. Na terenie rezerwatu występuje wiele gatunków roślin objętych ścisłą ochroną np. lilia złotogłów oraz wawrzynek wilczełyko. Na jeziorze Nidzkim obowiązuje strefa ciszy.

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021