Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Rezerwat halofitów w Ciechocinku

Rezerwat halofitów w Ciechocinku

Halofity to inaczej rośliny słonolubne. Rezerwat takich roślin został ustanowiony w Ciechocinku w 1963 roku, na powierzchni 1,88 ha. Obejmuje fragment łąki, przez którą biegnie rów z solanką. Stwierdzono tu występowanie 10 gatunków roślin słonolubnych, przystosowanych do życia na silnie zasolonym podłożu, jak soliród zielny, aster solny, świbka morska, sit Gerarda, sit żabi, solanka kolczysta, muchotrzew solniskowy, komonica skrzydlatostrąkowa.Rosną one nie tylko na łączce przy tężni nr 3, ale także na trawnikach wokół nich. Rośliny te są pod ścisłą ochroną, dlatego po terenie, na którym znajduje się rezerwat, należy poruszać się wyłącznie  wytyczonymi alejkami.

Rezerwat halofitów
ul. Staszica, Ciechocinek

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020