Rezerwat Buczyna w Sulmierzycach, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rezerwat Buczyna w Sulmierzycach

Rezerwat przyrody Buczyna w Sulmierzycach leży w województwie wielkopolskim, koło Krotoszyna. Rezerwat powstał w 1995 roku dla ochrony fauny i flory tego obszaru, szczególnie zaś dla ochrony lasów bukowych.W runie tutejszych zbiorowisk leśnych porasta konwalia majowa, marzanka wodna, sromotnik czy perłówka. Rosną też pomnikowe drzewa sięgające 40 m wysokości, o obwodzie pni nawet 450 cm.

Rezerwat Buczyna
ul. Gajowa, ul. Krotoszyńska, SulmierzyceBooking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty lasy
51°38'50N, 17°27'38E
28 marzec 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację