Restauracja Wierzynek w Krakowie, mokunka

Restauracja Wierzynek w Krakowie

(4.2 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Restauracja "Wierzynek" istnieje na krakowskim Rynku od wielu stuleci, choć lokalizacja się nieco zmieniała. Pierwsza zapisana w tekstach źródłowych uczta, dająca poczatek owej restauracji, odbyła się w XIV wieku, w 1364 roku!Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego zorganizował ją Mikołaj Wierzynek, do którego krół miał ogromne zaufanie. Na owej uczcie byłi władcy z wielu krajów Europy. Trwała ponoć około 20 dni. Opisał ją znany kronikarz tamtych czasów, sam Jan Długosz. Tak to rozpoczęła się jedna z najdłużej trwających "przygód kulinarnych" Krakowa.

Od 1945 roku, niezmiennie na Rynku, w zabytkowej, pięknej Kamienicy Morsztynowskiej mieści się ów lokal. Wykwintne dania nawiązujące do najlepszych tradycji grodu Kraka są w menu. Czasami trzeba czekać na wolny stolik, tylu jest chętnych, by zakosztować tej wielowiekowej tradycji.Restauracja Wierzynek
Rynek Główny 16, Kraków
tel. 12/ 424-96-00
http://wierzynek.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 13:00–23:00
  • wtorek: 13:00–23:00
  • środa: 13:00–23:00
  • czwartek: 13:00–23:00
  • piątek: 13:00–23:00
  • sobota: 13:00–23:00
  • niedziela: 13:00–23:00

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Karczmy i restauracje
Normalna
restauracje
50°3'37N, 19°56'14E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację