Renesansowy pałac w Wojcieszowie, Ela

Renesansowy pałac w Wojcieszowie

(4 głosów: 5)

Największym pałacem w Wojcieszowie koło Jeleniej Góry, obok pałacu z basztami i pałacu na wodzie jest renesansowy dwór wzniesiony w 1596 roku. Co ciekawe, wszystkie wojcieszowskie pałace stoją przy jednej ulicy - Bolesława Chrobrego.W latach 1891-92 został on przebudowany w stylu niemieckiego renesansu. W 1930 roku wybuchł tu pożar, który na szczęście został ugaszony, a budynek odbudowany i wyremontowany. Obecnie pałac w Wojcieszowie świeci pustkami i nie jest dostępny dla turystów.

Pałac renesansowy
ul. Chrobrego, WojcieszówWojcieszów noclegi

Wojcieszów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wojcieszów
Pałace i dworki
Normalna
pałace
50°56'38N, 15°55'33E
06 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Dąbrowski
15 lipiec 2021 20:29
Byłem. Niewiele widziałem, pałac ogrodzony, brak dostępu, brak jakiejkolwiek informacji (dotyczy całego Wojcieszowa i ewentualnych atrakcji). Nie polecam.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację