Najwiekszy wiklinowy kosz świata w Nowym Tomyślu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rekordowy kosz wiklinowy w Nowym Tomyślu

(3.8 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Nowy Tomyśl leżący na zachód od Poznania od wieków słynie z chmielarstwa i uprawy wikliny. Do dziś Nowy Tomyśl jest najważniejszym ośrodkiem wikliniarstwa w Polsce, a przynajmniej jednym z najwazniejszych.Pierwszy rekordowy kosz

Dowodem na to, a przy okazji ciekawostką turystyczną są rekordowe kosze wiklinowe. Pierwszy rekordowy kosz stanął w Nowym Tomyślu na rynku w 2000 roku i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwiekszy kosz wiklinowy na świecie.

Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obecny kosz

Z powodu złego stanu musiał jednak zostać usunięty i obecnie w jego miejscu stoi inny rekordowy kosz z 2006 roku, również wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Liczy sobie prawie 20 m długości i 10 m wysokości. Stoi na rynku czyli placu Niepodległości i przypomina statek. Przez 3 dni tworzyło go plecionkarzy, a zużyli aż 13 ton wikliny.We jego wnętrzu rosną krzewy i kwiaty, dzięki czemu w ciepłych miesiącach kosz prezentuje się wybornie.

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

O specjalizacji miejscowości dowiedzieć więcej można się w miejscowym Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa znajdujące się przy ul. Topolowej 10, w Parku Kultury i Rozrywki.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nowy Tomyśl
Inne budowle
Normalna
pomniki
52°19'4N, 16°7'45E
21 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację