Najwiekszy wiklinowy kosz świata w Nowym Tomyślu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Rekordowy kosz wiklinowy w Nowym Tomyślu

(3.8 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Nowy Tomyśl leżący na zachód od Poznania od wieków słynie z chmielarstwa i uprawy wikliny. Do dziś Nowy Tomyśl jest najważniejszym ośrodkiem wikliniarstwa w Polsce, a przynajmniej jednym z najwazniejszych.Pierwszy rekordowy kosz

Dowodem na to, a przy okazji ciekawostką turystyczną są rekordowe kosze wiklinowe. Pierwszy rekordowy kosz stanął w Nowym Tomyślu na rynku w 2000 roku i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwiekszy kosz wiklinowy na świecie.

Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Obecny kosz

Z powodu złego stanu musiał jednak zostać usunięty i obecnie w jego miejscu stoi inny rekordowy kosz z 2006 roku, również wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Liczy sobie prawie 20 m długości i 10 m wysokości. Stoi na rynku czyli placu Niepodległości i przypomina statek. Przez 3 dni tworzyło go plecionkarzy, a zużyli aż 13 ton wikliny.We jego wnętrzu rosną krzewy i kwiaty, dzięki czemu w ciepłych miesiącach kosz prezentuje się wybornie.

Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosz wiklinowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

O specjalizacji miejscowości dowiedzieć więcej można się w miejscowym Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa znajdujące się przy ul. Topolowej 10, w Parku Kultury i Rozrywki.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rekordowy kosz wiklinowy w Nowym Tomyślu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Nowego Tomyśla wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nowy Tomyśl
Inne budowle
Normalna
pomniki
52°19'4N, 16°7'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021