Rejsy statkiem po trawie w Buczyńcu

Rejsy statkiem po trawie w Buczyńcu

Wyjątkową atrakcją Kanału Elbląskiego jest możliwość pływania statkiem po trawie. Chodzi o pokonywanie różnicy poziomów wody przy wykorzystaniu pochylni. Statek wciągany jest na specjalny wózek i jedzie po torach zanim znów nie dotrze do wody. Pasażerowie widzą za burtą zieloną trawę zamiast pluskających fal.Tych niecodziennych wrażeń można doświadczyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest wybór rejsu na całej trasie z Buczyńca do Elbląga lub w przeciwną stronę. Do pokonania jest wtedy pięć pochylni: Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny, czyli wszystkie, które zbudowano na Kanale Elbląskim. Rejs trwa ponad 4 godziny.

Druga możliwość to rejs w Buczyńcu tylko przez jedną pochylnię w dół i po zawróceniu na wodzie z powrotem w górę. Ta opcja zajmuje tylko godzinę i jest polecana szczególnie rodzinom z dziećmi i innym niecierpliwym lub mającym mało czasu turystom.

Rejsy po trawie w Buczyńcu
http://www.zegluga.com.pl/oferta/statkiem-po-trawie-elblag-buczyniec-lub-buczyniec-elblag-1.htmlWarmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021