Rejsy jachtem żaglowym w Mikołajkach, ulag

Rejsy jachtem żaglowym w Mikołajkach

Będąc w Mikołajkach poza rozkoszowaniem się otaczającą przyrodą i korzystaniem z różnych form turystyki wodnej warto wybrać się na rejs jachtem żaglowym. Propozycja skierowana jest do pojedynczych osób, grupy przyjaciół i rodzin.Rejsy odbywają się na jachcie typu "TANGO 780 Sport" o nazwie "Tajfun", który jest bezpieczną, komfortową jednostką cenioną przez wielu żeglarzy. Nie trzeba posiadać żadnych uprawnień, żadnych umiejętności żeglarskich a nawet nie trzeba potrafić pływać. Rejsy prowadzone są przez dwoje doświadczonych instruktorów żeglarstwa, którzy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem rejsu, ale również dzielą się tajnikami sztuki żeglarskiej, zapewniają ciekawą przygodę i niezapomniane wrażenia.

Rejsy trwają minimum 1 godzinkę a maksymalnie 1 dzień, czas uzależniony jest od wybranej trasy rejsu. Rejsy organizowane są od maja do września i odbywają się po różnych jeziorach w pobliżu Mikołajek, m.in.: po jeziorze Mikołajskim, po jeziorze Tałty, po jeziorze Bełdany oraz po największym jeziorze w Polsce Śniardwy.W zależności od wybranej trasy rejsu można zobaczyć kilka ciekawych miejsc np. Rezerwat Konika Polskiego, Skansen Galindia, Zamek Krzyżacki w Rynie przebudowanym na hotel oraz urocze zatoczki z miejscową populacją ptactwa wodnego.

Przykładowe trasy rejsów

1. Panorama miasta Mikołajki: 1 godzina
2. Mikołajki – jezioro Śniardwy – Mikołajki: 3-4 godziny
3. Mikołajki – Skansen Galindia – Mikołajki: 5-6 godzin
4. Mikołajki – Ryn – Mikołajki: 1 dzieńJacht zacumowany jest przy głównej odnowionej promenadzie w Mikołajkach, przy drewnianym pomoście zaraz za stacją paliw Orlenu na wodzie (naprzeciwko „Pensjonatu Mikołajki”).
Cennik rejsów: https://www.oki-vita.pl/oferta-letnia/

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 9:00-19:00
Rejsy od maja do września
Bilety: godzinny rejs - 150 zł

Adres

Rejsy Jachtem Tajfun
ul. Promenada, Mikołajki
tel. 502-641-250
https://www.oki-vita.pl/oferta-letnia/

Mikołajki noclegi

Mikołajki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację