Rejsy jachtem żaglowym w Mikołajkach

Rejsy jachtem żaglowym w Mikołajkach

Rejsy Jachtem Tajfun
ul. Promenada, Mikołajki
tel. 502-641-250
https://www.oki-vita.pl/oferta-letnia/

53°47'55" N, 21°34'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 9:00-19:00
Rejsy od maja do września
Bilety: godzinny rejs - 150 zł

Będąc w Mikołajkach poza rozkoszowaniem się otaczającą przyrodą i korzystaniem z różnych form turystyki wodnej warto wybrać się na rejs jachtem żaglowym. Propozycja skierowana jest do pojedynczych osób, grupy przyjaciół i rodzin.Rejsy odbywają się na jachcie typu "TANGO 780 Sport" o nazwie "Tajfun", który jest bezpieczną, komfortową jednostką cenioną przez wielu żeglarzy. Nie trzeba posiadać żadnych uprawnień, żadnych umiejętności żeglarskich a nawet nie trzeba potrafić pływać. Rejsy prowadzone są przez dwoje doświadczonych instruktorów żeglarstwa, którzy nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem rejsu, ale również dzielą się tajnikami sztuki żeglarskiej, zapewniają ciekawą przygodę i niezapomniane wrażenia.

Rejsy trwają minimum 1 godzinkę a maksymalnie 1 dzień, czas uzależniony jest od wybranej trasy rejsu. Rejsy organizowane są od maja do września i odbywają się po różnych jeziorach w pobliżu Mikołajek, m.in.: po jeziorze Mikołajskim, po jeziorze Tałty, po jeziorze Bełdany oraz po największym jeziorze w Polsce Śniardwy.

W zależności od wybranej trasy rejsu można zobaczyć kilka ciekawych miejsc np. Rezerwat Konika Polskiego, Skansen Galindia, Zamek Krzyżacki w Rynie przebudowanym na hotel oraz urocze zatoczki z miejscową populacją ptactwa wodnego.Przykładowe trasy rejsów

1. Panorama miasta Mikołajki: 1 godzina
2. Mikołajki – jezioro Śniardwy – Mikołajki: 3-4 godziny
3. Mikołajki – Skansen Galindia – Mikołajki: 5-6 godzin
4. Mikołajki – Ryn – Mikołajki: 1 dzień

Jacht zacumowany jest przy głównej odnowionej promenadzie w Mikołajkach, przy drewnianym pomoście zaraz za stacją paliw Orlenu na wodzie (naprzeciwko „Pensjonatu Mikołajki”).
Cennik rejsów: https://www.oki-vita.pl/oferta-letnia/ 

Mikołajki noclegi

Mikołajki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
ulag Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021