Izba Regionalna w Rymanowie, mokunka

Regionalna Izba w Rymanowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Izba Regionalna w Rymanowie to bardzo interesujące miejsce. Mimo nazwy sugerującej niedużą placówke, jest to zdecydowanie kilkuizbowe Muzeum Regionalne. Zaaranżowane w taki sposób, aby zwiedzający zainteresowali się na tyle, aby dalej poznawać wystawione tu pamiątki, eksponaty, dokumenty, zdjęcia, dawne księgi.

Poznajemy tu dawne zawody rzemieślnicze zarówno miejskie, jak i wiejskie. Wiele eksponatów liczy kilka wieków, choć przeważają te około 100-letnie. Izba mieści się w centrum miasteczka, a nie w dzielnicy uzdrowiskowej. Już sama siedziba Izby Regionalnej jest nieprzypadkowa. Obecnie mieści się tu kino i sala koncertowa, lecz jest to zabytkowy budynek, w którym przed II wojną światową mieściło się Towarzystwo Gimnastyczne  ”Sokół”.Izbę Regionalną zorganizowali najpierw w maleńkiej siedzibie na rynku pasjonaci z Towarzystwa „Nasz Rymanów”. Eksponaty pogrupowane są w kategoriach: historyczne, rzemieślnicze oraz galeria twórców. Zwiedza się ją gratisowo, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

Reginalna Izba Historyczna
ul. Grunwaldzka 9, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022