Izba Regionalna w Rymanowie to bardzo interesujące miejsce. Mimo nazwy sugerującej niedużą placówke, jest to zdecydowanie kilkuizbowe Muzeum Regionalne. Zaaranżowane w taki sposób, aby zwiedzający zainteresowali się na tyle, aby dalej poznawać wystawione tu pamiątki, eksponaty, dokumenty, zdjęcia, dawne księgi.Poznajemy tu dawne zawody rzemieślnicze zarówno miejskie, jak i wiejskie. Wiele eksponatów liczy kilka wieków, choć przeważają te około 100-letnie. Izba mieści się w centrum miasteczka, a nie w dzielnicy uzdrowiskowej. Już sama siedziba Izby Regionalnej jest nieprzypadkowa. Obecnie mieści się tu kino i sala koncertowa, lecz jest to zabytkowy budynek, w którym przed II wojną światową mieściło się Towarzystwo Gimnastyczne  ”Sokół”.Izbę Regionalną zorganizowali najpierw w maleńkiej siedzibie na rynku pasjonaci z Towarzystwa „Nasz Rymanów”. Eksponaty pogrupowane są w kategoriach: historyczne, rzemieślnicze oraz galeria twórców. Zwiedza się ją gratisowo, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

Reginalna Izba Historyczna
ul. Grunwaldzka 9, Rymanów

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020