Izba Regionalna w Rymanowie, mokunka

Regionalna Izba w Rymanowie

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Izba Regionalna w Rymanowie to bardzo interesujące miejsce. Mimo nazwy sugerującej niedużą placówke, jest to zdecydowanie kilkuizbowe Muzeum Regionalne. Zaaranżowane w taki sposób, aby zwiedzający zainteresowali się na tyle, aby dalej poznawać wystawione tu pamiątki, eksponaty, dokumenty, zdjęcia, dawne księgi.Poznajemy tu dawne zawody rzemieślnicze zarówno miejskie, jak i wiejskie. Wiele eksponatów liczy kilka wieków, choć przeważają te około 100-letnie. Izba mieści się w centrum miasteczka, a nie w dzielnicy uzdrowiskowej. Już sama siedziba Izby Regionalnej jest nieprzypadkowa. Obecnie mieści się tu kino i sala koncertowa, lecz jest to zabytkowy budynek, w którym przed II wojną światową mieściło się Towarzystwo Gimnastyczne  ”Sokół”.

Izbę Regionalną zorganizowali najpierw w maleńkiej siedzibie na rynku pasjonaci z Towarzystwa „Nasz Rymanów”. Eksponaty pogrupowane są w kategoriach: historyczne, rzemieślnicze oraz galeria twórców. Zwiedza się ją gratisowo, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.Reginalna Izba Historyczna
ul. Grunwaldzka 9, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Muzea i skanseny
Normalna
izby
49°34'24N, 21°52'3E
25 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację