Ratusz w Trzebiatowie znajduje sie w centralnej części Rynku. Obecny ratusz pochodzi z XVIII wieku, a powstał w miejscu XV-wiecznego budynku, który spłonął w 1696 roku.Ciekawostką trzebiatowskiego Ratusza jest malutki wewnętrzny dziedziniec. Można go zobaczyć dopiero po wejściu do budynku. Ciekawa jest również wieżyczka z czterotarczowym zegarem. W Ratuszu znajduje się siedziba władz Miasta i Gminy Trzebiatów.Ratusz w Trzebiatowie leży na Szlaku Słonia.

Ratusz
Rynek, Trzebiatów

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020