Ratusz w Świebodzinie, Danusia

Ratusz w Świebodzinie

(4.6 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na Rynku w Świebodzinie wznosi się wspaniały Ratusz. Pochodzi on z XIV wieku. Historia Ratusza jest dość skomplikowana, pierwotnie był to obiekt drewniany, z tego czasu zachowały się tylko sklepienia w piwnicach.  Kolejne lata przynosiły zniszczenia spowodowane pożarem i działaniami wojennymi. Ratusz był wielokrotnie odbudowywany i stopniowo zmieniał swój wygląd. W XIX wieku nabrał cech neorenesansowych.W budynku przez lata mieściło się wiele instytucji. Przede wszystkim była to i jest do dnia dzisiejszego siedziba władz miasta. W średniowieczu spotykał się w nim sąd ławniczy, potem funkcjonowało więzienie. W piwnicach ulokowano winiarnię, potem aptekę. Podczas II wojny światowej gmach stał się schronem przeciwlotniczym. Obecnie w ratuszowych piwnicach mieści się kawiarnia, a na parterze działa Muzeum Regionalne.

Przed Ratuszem warto choć na chwilę zatrzymać się przy dwóch ciekawych pomnikach - Ławeczce Niemena i Sukienniku Świebodzińskim.Ratusz
Rynek, Świebodzin

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:30–22:00
  • wtorek: 08:30–22:00
  • środa: 08:30–22:00
  • czwartek: 08:30–22:00
  • piątek: 08:30–22:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Świebodzin noclegi

Świebodzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Świebodzin
Ratusze
Normalna
ratusze
52°14'60N, 15°31'59E
27 wrzesień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację