Ratusz w Świebodzinie, Danusia

Ratusz w Świebodzinie

(4.6 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na Rynku w Świebodzinie wznosi się wspaniały Ratusz. Pochodzi on z XIV wieku. Historia Ratusza jest dość skomplikowana, pierwotnie był to obiekt drewniany, z tego czasu zachowały się tylko sklepienia w piwnicach.  Kolejne lata przynosiły zniszczenia spowodowane pożarem i działaniami wojennymi. Ratusz był wielokrotnie odbudowywany i stopniowo zmieniał swój wygląd. W XIX wieku nabrał cech neorenesansowych.

W budynku przez lata mieściło się wiele instytucji. Przede wszystkim była to i jest do dnia dzisiejszego siedziba władz miasta. W średniowieczu spotykał się w nim sąd ławniczy, potem funkcjonowało więzienie. W piwnicach ulokowano winiarnię, potem aptekę. Podczas II wojny światowej gmach stał się schronem przeciwlotniczym. Obecnie w ratuszowych piwnicach mieści się kawiarnia, a na parterze działa Muzeum Regionalne.Przed Ratuszem warto choć na chwilę zatrzymać się przy dwóch ciekawych pomnikach - Ławeczce Niemena i Sukienniku Świebodzińskim.

Ratusz
Rynek, ŚwiebodzinGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:30–22:00
  • wtorek: 08:30–22:00
  • środa: 08:30–22:00
  • czwartek: 08:30–22:00
  • piątek: 08:30–22:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Świebodzin noclegi

Świebodzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022