Ratusz w Staszowie, mokunka

Ratusz w Staszowie

(4.2 głosów: 11)

Ratusz w Staszowie to architektoniczna wizytówka tego świętokrzyskiego miasta. Budynek ratusza posadowiono na środku dość dużego rynku.Ratusz został wybudowany w XVIII wieku, a jego fundatorem był Aleksander Czartoryski. Budynek ratusza jest parterowy, pokryty czterospadowym dachem. Do ratusza przylega wieża zegarowa, a podcienia arkadowe ratusza zwane są często małymi sukiennicami.

Co ciekawe obecnie ratusz w Staszowie nie jest siedzibą władz miasta, mieści się tu popularna restauracja "Pod Zegarem", Miejska Biblioteka oraz Staszowski Ośrodek Kultury.Ratusz
Rynek, Staszów

Booking.com
Ratusze
Normalna
ratusze
50°33'52N, 21°10'3E
25 wrzesień 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację