Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ratusz w Staszowie to architektoniczna wizytówka tego świętokrzyskiego miasta. Budynek ratusza posadowiono na środku dość dużego rynku.Ratusz został wybudowany w XVIII wieku, a jego fundatorem był Aleksander Czartoryski. Budynek ratusza jest parterowy, pokryty czterospadowym dachem. Do ratusza przylega wieża zegarowa, a podcienia arkadowe ratusza zwane są często małymi sukiennicami.Co ciekawe obecnie ratusz w Staszowie nie jest siedzibą władz miasta, mieści się tu popularna restauracja "Pod Zegarem", Miejska Biblioteka oraz Staszowski Ośrodek Kultury.

Ratusz
Rynek, Staszów

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020