, Danusia

Ratusz w Słupsku

(4.5 głosów: 15)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Neogotycki Ratusz Miejski w Słupsku pochodzi z 1901 roku i znajduje się w samym centrum miasta, na Placu Zwycięstwa.Słupski Ratusz to jeden z piękniejszych magistratów na Pomorzu, powstał w miejscu dawnego bajora, zasypanego w ciagu 3 lat przez mistrza piekarnictwa niejakiego Wienandta, który rozkopał górę św. Piotra i nawiózł z niej około 30 tys. furmanek piachu.

We wnętrzu Ratusza można zobaczyć gabinet prezydenta miasta z unikalnym, ponad 100-letnim biurkiem, tapety, witraże, gazowy żyrandol, monuentalne malowidła przedstawiające alegorię nadania praw miejskich, Targ Rybny w Słupsku oraz wyładunek w porcie w Ustce. Wyeksopnowany jest tu również bursztynowy Słupski Niedźwiadek Szczęścia, klucz do Europy oraz słupska jednodolarówka.Do zwiedzania udostępniona jest ratuszowa wieża. Po drodze na górę można podziwiać mechanizm ratuszowego zegara, portrety prezydnetów i burmistrzów miasta oraz kolekcję herbów polskich.

Ratusz Miejski
Plac Zwycięstwa 3, SłupskGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–16:30
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–14:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Ratusze
Normalna
ratusze
54°27'53N, 17°1'36E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację