, Danusia

Ratusz w Słupsku

(4.5 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Neogotycki Ratusz Miejski w Słupsku pochodzi z 1901 roku i znajduje się w samym centrum miasta, na Placu Zwycięstwa.

Słupski Ratusz to jeden z piękniejszych magistratów na Pomorzu, powstał w miejscu dawnego bajora, zasypanego w ciagu 3 lat przez mistrza piekarnictwa niejakiego Wienandta, który rozkopał górę św. Piotra i nawiózł z niej około 30 tys. furmanek piachu.We wnętrzu Ratusza można zobaczyć gabinet prezydenta miasta z unikalnym, ponad 100-letnim biurkiem, tapety, witraże, gazowy żyrandol, monuentalne malowidła przedstawiające alegorię nadania praw miejskich, Targ Rybny w Słupsku oraz wyładunek w porcie w Ustce. Wyeksopnowany jest tu również bursztynowy Słupski Niedźwiadek Szczęścia, klucz do Europy oraz słupska jednodolarówka.

Do zwiedzania udostępniona jest ratuszowa wieża. Po drodze na górę można podziwiać mechanizm ratuszowego zegara, portrety prezydnetów i burmistrzów miasta oraz kolekcję herbów polskich.Ratusz Miejski
Plac Zwycięstwa 3, Słupsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–16:30
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–14:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Słupsk
Normalna
ratusze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022