Ratusz w Słupsku

Neogotycki Ratusz Miejski w Słupsku pochodzi z 1901 roku i znajduje się w samym centrum miasta, na Placu Zwycięstwa.Słupski Ratusz to jeden z piękniejszych magistratów na Pomorzu, powstał w miejscu dawnego bajora, zasypanego w ciagu 3 lat przez mistrza piekarnictwa niejakiego Wienandta, który rozkopał górę św. Piotra i nawiózł z niej około 30 tys. furmanek piachu.

We wnętrzu Ratusza można zobaczyć gabinet prezydenta miasta z unikalnym, ponad 100-letnim biurkiem, tapety, witraże, gazowy żyrandol, monuentalne malowidła przedstawiające alegorię nadania praw miejskich, Targ Rybny w Słupsku oraz wyładunek w porcie w Ustce. Wyeksopnowany jest tu również bursztynowy Słupski Niedźwiadek Szczęścia, klucz do Europy oraz słupska jednodolarówka.Do zwiedzania udostępniona jest ratuszowa wieża. Po drodze na górę można podziwiać mechanizm ratuszowego zegara, portrety prezydnetów i burmistrzów miasta oraz kolekcję herbów polskich.

Ratusz Miejski
Plac Zwycięstwa 3, Słupsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–16:30
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–14:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°27'53N, 17°1'36E
13 luty 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację