Ratusz w Przasnyszu

Ratusz w Przasnyszu

Ratusz w Przasnyszu wznosi się pośrodku Rynku. Zbudowano go pod koniec XVIII wieku w stylu barokowo-klasycystycznym. Niegdyś była to siedziba władz miejskich, a obecnie w Ratuszu mieści się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i Muzeum Historyczne. Funkcjonują w nim także Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Galeria Kąt oraz Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.Na ścianach Ratusza widnieją dwie tablice pamiątkowe. Jedna poświęcona 550-leciu nadania Przasnyszowi praw miejskich, a druga upamiętnia pobyt w mieście cesarza Napoleona.

Ratusz
Rynek, PrzasnyszGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte
Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
53°1'15N, 20°52'58E
11 październik 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację