Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Ratusze
ratusze
Ważna
Mazowieckie
2015-10-11
2020-01-28 13:46
53°1'15" N, 20°52'58" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Ratusz w Przasnyszu wznosi się pośrodku Rynku. Zbudowano go pod koniec XVIII wieku w stylu barokowo-klasycystycznym. Niegdyś była to siedziba władz miejskich, a obecnie w Ratuszu mieści się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i Muzeum Historyczne. Funkcjonują w nim także Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Galeria Kąt oraz Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.Na ścianach Ratusza widnieją dwie tablice pamiątkowe. Jedna poświęcona 550-leciu nadania Przasnyszowi praw miejskich, a druga upamiętnia pobyt w mieście cesarza Napoleona.

Ratusz
Rynek, Przasnysz

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020