Ratusz w Nowym Wiśniczu, mokunka

Ratusz w Nowym Wiśniczu

(4.4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ratusz w Nowym Wiśniczu to zabytkowy budynek z XVII wieku. Obecnie jest wpisany na listę konserwatora zabytków    województwa małopolskiego. Wybudowany został w latach 1616-20 w stylu wczesnobarokowym. Jego fundatorem był Stanisław Lubomirski. Ratusz przebudowano po pożarze w latach 1864-65. Znacznie zmieniono wtedy wygląd samego budynku, dobudowano piętro oraz zmieniono kształt wieży. Ratusz ma trzy kondygnacje, a na wieży dodatkowe trzy. Wieża obecnie jest kwadratowa, kiedyś miała kształt walca. Mieści w sobie klatkę schodową oraz dojście do galerii. 

Przed paru laty ratusz zrewitalizowano i dziś przyciąga turystów pięknym wyglądaem i ciekawą architekturą. Warto dodać, iż brama wejściowa i jej detale architektoniczne wzorowane są na bramie zamku i klasztoru karmelitów w Nowym Wiśniczu. Ratusz znajduje się na środku Rynku i jest siedzibą władz miasta.Ratusz
Rynek, Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022