Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Ratusz w Nowym Wiśniczu, mokunka

Ratusz w Nowym Wiśniczu

(4.5 głosów: 6)

Ratusz w Nowym Wiśniczu to zabytkowy budynek z XVII wieku. Obecnie jest wpisany na listę konserwatora zabytków    województwa małopolskiego. Wybudowany został w latach 1616-20 w stylu wczesnobarokowym. Jego fundatorem był Stanisław Lubomirski. Ratusz przebudowano po pożarze w latach 1864-65. Znacznie zmieniono wtedy wygląd samego budynku, dobudowano piętro oraz zmieniono kształt wieży. Ratusz ma trzy kondygnacje, a na wieży dodatkowe trzy. Wieża obecnie jest kwadratowa, kiedyś miała kształt walca. Mieści w sobie klatkę schodową oraz dojście do galerii. Przed paru laty ratusz zrewitalizowano i dziś przyciąga turystów pięknym wyglądaem i ciekawą architekturą. Warto dodać, iż brama wejściowa i jej detale architektoniczne wzorowane są na bramie zamku i klasztoru karmelitów w Nowym Wiśniczu. Ratusz znajduje się na środku Rynku i jest siedzibą władz miasta.

Ratusz
Rynek, Nowy WiśniczNowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°54'55N, 20°27'43E
25 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację