Ratusz w Nowym Wiśniczu, mokunka

Ratusz w Nowym Wiśniczu

(4.5 głosów: 6)

Ratusz w Nowym Wiśniczu to zabytkowy budynek z XVII wieku. Obecnie jest wpisany na listę konserwatora zabytków    województwa małopolskiego. Wybudowany został w latach 1616-20 w stylu wczesnobarokowym. Jego fundatorem był Stanisław Lubomirski. Ratusz przebudowano po pożarze w latach 1864-65. Znacznie zmieniono wtedy wygląd samego budynku, dobudowano piętro oraz zmieniono kształt wieży. Ratusz ma trzy kondygnacje, a na wieży dodatkowe trzy. Wieża obecnie jest kwadratowa, kiedyś miała kształt walca. Mieści w sobie klatkę schodową oraz dojście do galerii. Przed paru laty ratusz zrewitalizowano i dziś przyciąga turystów pięknym wyglądaem i ciekawą architekturą. Warto dodać, iż brama wejściowa i jej detale architektoniczne wzorowane są na bramie zamku i klasztoru karmelitów w Nowym Wiśniczu. Ratusz znajduje się na środku Rynku i jest siedzibą władz miasta.

Ratusz
Rynek, Nowy WiśniczNowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°54'55N, 20°27'43E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021