Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ratusz w Nowym Wiśniczu to zabytkowy budynek z XVII wieku. Obecnie jest wpisany na listę konserwatora zabytków    województwa małopolskiego. Wybudowany został w latach 1616-20 w stylu wczesnobarokowym. Jego fundatorem był Stanisław Lubomirski. Ratusz przebudowano po pożarze w latach 1864-65. Znacznie zmieniono wtedy wygląd samego budynku, dobudowano piętro oraz zmieniono kształt wieży. Ratusz ma trzy kondygnacje, a na wieży dodatkowe trzy. Wieża obecnie jest kwadratowa, kiedyś miała kształt walca. Mieści w sobie klatkę schodową oraz dojście do galerii. Przed paru laty ratusz zrewitalizowano i dziś przyciąga turystów pięknym wyglądaem i ciekawą architekturą. Warto dodać, iż brama wejściowa i jej detale architektoniczne wzorowane są na bramie zamku i klasztoru karmelitów w Nowym Wiśniczu. Ratusz znajduje się na środku Rynku i jest siedzibą władz miasta.Ratusz
Rynek, Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz noclegi

Nowy Wiśnicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020