Ratusz w Niemczy na Dolnym Śląsku to budowla z XIX wieku, zbudowana na miejscu dawnego, wiekowego ratusza, który mocno ucierpiał w pożarze. Rozebrano go w 1853 roku. Obecny ratusz posadowiony jest w ciągu kamieniczek na prostokątnym, wrzecionowatym rynku. Budowla reprezentuje styl neogotycki.Ratusz ma trzy główne kondygnacje oraz ciekawą architektonicznie nadbudowę ze strzelistą wieżyczką. Na niej umieszczony jest zegar. W wieżyczce są dwie dodatkowe kondygnacje, ta ostatnia o mocno spadzistym dachu i maleńkich otworach okiennych.

Ratusz w Niemczy wpisany jest na listę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obecnie nadal jest siedzibą władz administracyjnych i samorządowych miasteczka.

Ratusz
Rynek, NiemczaDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica
Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021