Międzyleski Ratusz to XVII-wieczny zabytek, który wraz z Rynkiem, na którym stoi, jest centralną częścią zachowanego, kilkuwiekowego układu urbanistycznego. Ratusz znajduje się niedaleko zamku, na Placu Wolności, jak nazywa się dziś główny plac miasta.To czterokondygnacyjny budynek, z tym, że ostatnia kondygnacja, mimo, iż jest wysokości pozostałych, posiada malutkie, wąskie okienka. Obecnie znajduje się w niej archiwum UM. Na dolnej kondygnacji okna są zakończone od góry półkoliste. Elewacja budynku pozostaje w jasnych, pastelowych barwach. Środkowa część budynku ma niewielką wieżyczkę z zegarem. Do dziś Ratusz jest siedzibą władz miasteczka.Ratusz
Rynek, Międzylesie

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020