Maciejowice
Ratusze
ratusze, muzea
Ważna
Mazowieckie
2017-04-07
2020-01-28 13:46
51°41'33" N, 21°33'12" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Ratusz w Maciejowicach stoi na brukowanym Rynku, pośrodku placu i zdecydowanie jest to naważniejszy obiekt na tym Rynku, nadający mu wyrazistości.W okresie międzywojennym Ratusz w Maciejowicach stał się własnością prywatną i łączył funkcje mieszkalne z funkcjami publicznymi. W tym czasie był mocno zaniedbany i dopiero w latach 1974-82 doczekał się gruntownego remontu. Obecnie prezentuje się bardzo ładnie.

Rynek w Maciejowicach
Rynek w Maciejowicach

W Ratuszu mieści się jedyne w Polsce Muzeum Tadeusza Kościuszki i bitwy maciejowickiej, a poza tym siedzibę mają tutaj Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.

Ratusz - Muzeum
Rynek, MaciejowiceMaciejowice noclegi

Maciejowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021