Ratusz w Gorlicach, mokunka

Ratusz w Gorlicach

(4.8 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ratusz w Gorlicach jest budynkiem, który wielokrotnie był przebudowywany i rozbudowywany. Najstarsza jego część, tuż przy rynku pochodzi z końca XVIII wieku, z lat 1780-1790. Znacząca zmiana bryły ratusza miała miejsce w latach 50-tych XX wieku.Nie wszyscy wiedzą , że właśnie w Gorlicach, w budynku ratusza w XIX wieku mieściła się apteka lwowiaka - Ignacego Łukasiewicza, który był wynalazcą i twórcą pierwszej lampy naftowej!

Ratusz w Gorlicach posiada ciekawą wieżę zegarową, górującą ponad budowlą i całym rynkiem. Obecnie w budynku mieści się Urząd Miejski.Niedaleko Ratusza znajduje się bardzo ciekawy dwór Karwacjanów, w którym mieści się Galeria Sztuki.

Ratusz
Rynek, ul. Wróblewskiego, Gorlice 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–15:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Gorlice noclegi

Gorlice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gorlice
Ratusze
Normalna
ratusze
49°39'27N, 21°9'26E
15 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację