Ratusz miejski w Głubczycach to piękna pseudorenesansowa budowla powstała całkiem niedawno, bo w latach 2005-08 na ruinach ratusza zniszczonego w 1945 roku.
Korzeniami głubczycki ratusz sięga średniowiecza, już w XIII wieku jego rolę pełnił dom kupiecki. Później w XVI wieku gotycki ratusz przebudowano w stylu renesansowym, a w XIX stuleciu nabrał cech neogotyku.

Nowy, dzisiejszy ratusz to okazała budowla, która nawiązuje do swego poprzednika, a nawet wykorzystuje jego fragmenty - wieżę, pozostałości ścian parteru i fundamenty.
Ratusz w Głubczycach stoi w centralnej części Rynku, który jest o tyle nietypowy, że ma kształt ćwierćkoła.

Ratusz miejski
Rynek, Głubczyce
Głubczyce noclegi
Głubczyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Mapa z zaznaczonymi atrakcjami





