Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ratusz w Dzierżoniowie to ciekawa trzykondygnacyjna budowla, pięknie posadowiona na rynku. Ratusz wzniesiony został w roku 1875, na kanwie istniejących już wcześniej wieży i sukiennic pochodzących z XV wieku oraz fragmentów poprzedniego, niewielkiego miejskiego ratusza.Obecnie ratusz jest siedzibą władz miejskich i biblioteki, jego wnętrza zostały przebudowane w XIX wieku, natomiast z zewnątrz ratusz przeszedł gruntowny remont w ostatnich latach 2012-13 przy udziale środków unijnych.

Ratusz w Dzierżoniowie ma ozdobny dach w kształcie kopuły ponad częścią budynku. Posiada wieżę widokową z niewielkimi galeryjkami, z których rozpościera się piękna panorama miasta.

Ratusz Miejski
Rynek, DzierżoniówDzierżoniów noclegi

Dzierżoniów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020