Ratusz w Dusznikach Zdroju nie jest typowym ratuszem, jakie spotyka się w wielu innym miastach w Polsce. Dusznicki ratusz stoi w zachodniej części Rynku i jest to po prostu kamienica pod nr 6.Budynek powstał w 1585 roku i od tamtego czasu przez długie lata swej historii był wiele razy przebudowywany, najbardziej zmieniły go przebudowy z XVIII i XIX wieku.

Ciekawostką jest, że ponad wejściem do budynku ratusza widnieje płaskorzeźba przedstawiająca św. Piotra - patrona Dusznik. Mimo upływu czasu, niezmiennie od początku istnienia kamienicy ratuszowej wdoczny jest on w tym samym widocznym miejscu. Ozdobny zegar ratuszowy natomiast pochodzi z 1880 roku.

W  budynku ratusza w Dusznikach Zdroju siedzibę ma Straż Miejska i policja. Piętra I i II zajmowane są przez Urząd Miejski oraz Urząd Stanu Cywilnego, wraz z reprezentacyjną salą ślubów.Ratusz 
Rynek 6, Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój noclegi

Duszniki Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
Hotel Niemcza Spa
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021