, mokunka

Ratusz w Dusznikach Zdroju

(3.9 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ratusz w Dusznikach Zdroju nie jest typowym ratuszem, jakie spotyka się w wielu innym miastach w Polsce. Dusznicki ratusz stoi w zachodniej części Rynku i jest to po prostu kamienica pod nr 6.Budynek powstał w 1585 roku i od tamtego czasu przez długie lata swej historii był wiele razy przebudowywany, najbardziej zmieniły go przebudowy z XVIII i XIX wieku.

Ciekawostką jest, że ponad wejściem do budynku ratusza widnieje płaskorzeźba przedstawiająca św. Piotra - patrona Dusznik. Mimo upływu czasu, niezmiennie od początku istnienia kamienicy ratuszowej wdoczny jest on w tym samym widocznym miejscu. Ozdobny zegar ratuszowy natomiast pochodzi z 1880 roku.W  budynku ratusza w Dusznikach Zdroju siedzibę ma Straż Miejska i policja. Piętra I i II zajmowane są przez Urząd Miejski oraz Urząd Stanu Cywilnego, wraz z reprezentacyjną salą ślubów.

Ratusz 
Rynek 6, Duszniki ZdrójRatusz w Dusznikach Zdroju na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Duszników Zdrój wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Duszniki Zdrój noclegi

Duszniki Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'15N, 16°23'23E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021