, mokunka

Ratusz w Dusznikach Zdroju

(3.9 głosów: 26)

Ratusz w Dusznikach Zdroju nie jest typowym ratuszem, jakie spotyka się w wielu innym miastach w Polsce. Dusznicki ratusz stoi w zachodniej części Rynku i jest to po prostu kamienica pod nr 6.Budynek powstał w 1585 roku i od tamtego czasu przez długie lata swej historii był wiele razy przebudowywany, najbardziej zmieniły go przebudowy z XVIII i XIX wieku.

Ciekawostką jest, że ponad wejściem do budynku ratusza widnieje płaskorzeźba przedstawiająca św. Piotra - patrona Dusznik. Mimo upływu czasu, niezmiennie od początku istnienia kamienicy ratuszowej wdoczny jest on w tym samym widocznym miejscu. Ozdobny zegar ratuszowy natomiast pochodzi z 1880 roku.W  budynku ratusza w Dusznikach Zdroju siedzibę ma Straż Miejska i policja. Piętra I i II zajmowane są przez Urząd Miejski oraz Urząd Stanu Cywilnego, wraz z reprezentacyjną salą ślubów.

Ratusz 
Rynek 6, Duszniki ZdrójDuszniki Zdrój noclegi

Duszniki Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°24'15N, 16°23'23E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację