Na środku Rynku w pięknym Bieczu w Małopolsce, stoi niewielki, zabytkowy Ratusz z XV wieku, z dobudowaną w II połowie XVI wieku wieżą. Zbudowana ona została w miejscu poprzedniej, która zawaliła się ponosząc za sobą ofiary.Wieża Ratuszowa

Ratusz w Bieczu pierwotnie był gotycki, ale na przestrzeni wieków był kilkakrotnie przebudowywany, remontowany, by ostatecznie uzyskać obecny wygląd. Wysoka Wieża Ratuszowa wznosi się na wysokość aż 56 metrów! Na jej szczycie umieszczono barokowy, ozdobny hełm zrekonstruowany w XX wieku.

Dawniej z Wieży Ratuszowej trębacz odgrywał hejnał i tu mamy zbieżność z miastem królewskim, wszak niewielkie Biecz nazywany jest właśnie "małym Krakowem".

Zachodnią ścianę Ratusza przyozdabia orzeł, natomiast na wschodniej ścianie zachował się XVI-wieczny zegar ze specyficzną tarczą iwzględniającą 24 godziny.Lochy w Bieczu

W piwnicach Wieży Ratuszowej znajdują się średniowieczne lochy, do których niegdyś wtrącano więźniów. Dziś Wieżę i owe tajemnicze lochy można zwiedzać.

Ratusz
Rynek 1, BieczBiecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Super
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021