, mokunka

Ratusz w Bieczu

(4.3 głosów: 26)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na środku Rynku w pięknym Bieczu w Małopolsce, stoi niewielki, zabytkowy Ratusz z XV wieku, z dobudowaną w II połowie XVI wieku wieżą. Zbudowana ona została w miejscu poprzedniej, która zawaliła się ponosząc za sobą ofiary.

Wieża Ratuszowa

Ratusz w Bieczu pierwotnie był gotycki, ale na przestrzeni wieków był kilkakrotnie przebudowywany, remontowany, by ostatecznie uzyskać obecny wygląd. Wysoka Wieża Ratuszowa wznosi się na wysokość aż 56 metrów! Na jej szczycie umieszczono barokowy, ozdobny hełm zrekonstruowany w XX wieku.Dawniej z Wieży Ratuszowej trębacz odgrywał hejnał i tu mamy zbieżność z miastem królewskim, wszak niewielkie Biecz nazywany jest właśnie "małym Krakowem".

Zachodnią ścianę Ratusza przyozdabia orzeł, natomiast na wschodniej ścianie zachował się XVI-wieczny zegar ze specyficzną tarczą iwzględniającą 24 godziny.

Lochy w Bieczu

W piwnicach Wieży Ratuszowej znajdują się średniowieczne lochy, do których niegdyś wtrącano więźniów. Dziś Wieżę i owe tajemnicze lochy można zwiedzać.

Ratusz
Rynek 1, BieczBiecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

DominikPL
Super
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022