Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Puszcza Zielonka to niemal naturalny komleks leśny rozciągający się na północny wschód od Poznania, pomiędzy miejscowościami: Poznań, Murowana Goślina, Skoki i Pobiedziska.Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka

Na terenie Puszczy Zielonka powstał Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka obejmujący atrakcyjne obszary przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne.Park powstał w 1993 roku w celu zachowania największego i najbardziej zbliżonego do naturalnego kompleksu leśnego w środkowej Wielkopolsce.

Przez park poprowadzono sieć szlaków rowerowych, należących do najciekawszych w całej Wielkopolsce. Układ tych szlaków przypomina koło rowerowe z dwoma pierścieniami i szprychami. Łączna długość tych szlaków wynosi aż 224 km.

Przez teren Puszczy Zielonka przepływają rzeki oraz rozlewają się malownicze jeziora, powstały tu również rezerwaty. To wszystko sprawia, że obszar ten jest bardzo atrakcyjny dla turystów, szczególnie dla miłośników nieskażonej przyrody.Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Szulej Zapaleniec 657 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-30 na

Idealne miejsce na dłuższe wyprawy rowerowe. Dużo jezior, dobrze oznakowane szlaki. No i Głęboczek.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020