Puszcza Zielonka, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Puszcza Zielonka

(4.5 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Puszcza Zielonka to niemal naturalny komleks leśny rozciągający się na północny wschód od Poznania, pomiędzy miejscowościami: Poznań, Murowana Goślina, Skoki i Pobiedziska.Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka

Na terenie Puszczy Zielonka powstał Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka obejmujący atrakcyjne obszary przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne. Park powstał w 1993 roku w celu zachowania największego i najbardziej zbliżonego do naturalnego kompleksu leśnego w środkowej Wielkopolsce.

Przez park poprowadzono sieć szlaków rowerowych, należących do najciekawszych w całej Wielkopolsce. Układ tych szlaków przypomina koło rowerowe z dwoma pierścieniami i szprychami. Łączna długość tych szlaków wynosi aż 224 km. Przez teren Puszczy Zielonka przepływają rzeki oraz rozlewają się malownicze jeziora, powstały tu również rezerwaty. To wszystko sprawia, że obszar ten jest bardzo atrakcyjny dla turystów, szczególnie dla miłośników nieskażonej przyrody.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pobiedziska Poznań
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe puszcze
52°32'58N, 17°2'0E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Szulej

Idealne miejsce na dłuższe wyprawy rowerowe. Dużo jezior, dobrze oznakowane szlaki. No i Głęboczek.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021