Puszcza Jodłowa w Górach Świętokrzyskich

Puszcza Jodłowa w Górach Świętokrzyskich

Puszcza Jodłowa to termin, który do literatury wprowadził Stefan Żeromski. Mowa o Puszczy, która znajduje się na stokach Łysej Góry zwanej też Świętym Krzyżem oraz na bardziej dzikiej Łysicy w Górach Świętokrzyskich, na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.Popularna Puszcza Jodłowa to unikalny bór jodłowo-bukowy - zespół leśny, w którym przyroda sama gospodaruje, bez ingerencji człowieka. Na teren Puszczy wchodzi się poprzez charakterystyczną drewnianą bramę, to jedna z atrakcji turystycznych regionu świętokrzyskiego.

Nowa Słupia noclegi

Nowa Słupia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

marta Domator 22 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-07-24 na

cudowne miejsce

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021