Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Puszcza Bolimowska, Joanna

Puszcza Bolimowska

Puszcza Bolimowska rozciąga się między Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Jest to kompleks leśny będący ostatnią pozostałością historycznych puszcz: Jaktorowskiej, Wiskickiej, Miedniewickiej, Korabiewskiej oraz Bolimowskiej, łączących się kiedyś z Puszczą Kampinoską.Przez środek Puszczy przepływa rzeka Rawka, która tworzy liczne meandry i starorzecza. Dolina Rawki jest bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. W Puszczy Bolimowskiej przeważają różne typy borów sosnowych, ale można też spotkać grądy, dąbrowy świetliste, łęgi i olsy. Cechą charakterystyczną tego kompleksu leśnego są liczne śródleśne polany, w tym największa Polana Siwica.

Wśród bogatej fauny warto wymienić największe występujące w Puszczy Bolimowskiej zwierzęta – łosie; rysie, które przywędrowały z Puszczy Kampinoskiej i daniele sprowadzone tu jeszcze w XVII wieku. W celu ochrony walorów przyrodniczych Puszczy Bolimowskiej utworzono Bolimowski Park Krajobrazowy.Żyrardów noclegi

Żyrardów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację