Puszcza Bolimowska rozciąga się między Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Jest to kompleks leśny będący ostatnią pozostałością historycznych puszcz: Jaktorowskiej, Wiskickiej, Miedniewickiej, Korabiewskiej oraz Bolimowskiej, łączących się kiedyś z Puszczą Kampinoską.Przez środek Puszczy przepływa rzeka Rawka, która tworzy liczne meandry i starorzecza. Dolina Rawki jest bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. W Puszczy Bolimowskiej przeważają różne typy borów sosnowych, ale można też spotkać grądy, dąbrowy świetliste, łęgi i olsy. Cechą charakterystyczną tego kompleksu leśnego są liczne śródleśne polany, w tym największa Polana Siwica.

Wśród bogatej fauny warto wymienić największe występujące w Puszczy Bolimowskiej zwierzęta – łosie; rysie, które przywędrowały z Puszczy Kampinoskiej i daniele sprowadzone tu jeszcze w XVII wieku. W celu ochrony walorów przyrodniczych Puszczy Bolimowskiej utworzono Bolimowski Park Krajobrazowy.

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73496 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021