Puszcza Bolimowska, Joanna

Puszcza Bolimowska

(4.9 głosów: 9)

Puszcza Bolimowska rozciąga się między Skierniewicami, Łowiczem, Bolimowem i Żyrardowem. Jest to kompleks leśny będący ostatnią pozostałością historycznych puszcz: Jaktorowskiej, Wiskickiej, Miedniewickiej, Korabiewskiej oraz Bolimowskiej, łączących się kiedyś z Puszczą Kampinoską.Przez środek Puszczy przepływa rzeka Rawka, która tworzy liczne meandry i starorzecza. Dolina Rawki jest bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. W Puszczy Bolimowskiej przeważają różne typy borów sosnowych, ale można też spotkać grądy, dąbrowy świetliste, łęgi i olsy. Cechą charakterystyczną tego kompleksu leśnego są liczne śródleśne polany, w tym największa Polana Siwica.

Wśród bogatej fauny warto wymienić największe występujące w Puszczy Bolimowskiej zwierzęta – łosie; rysie, które przywędrowały z Puszczy Kampinoskiej i daniele sprowadzone tu jeszcze w XVII wieku. W celu ochrony walorów przyrodniczych Puszczy Bolimowskiej utworzono Bolimowski Park Krajobrazowy.Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów Łowicz Żyrardów
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
puszcze
52°1'17N, 20°9'16E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację