Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach

Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach
54°17'6" N, 22°53'23" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Punkt widokowy "U Pana Tadeusza" znajduje się w Smolnikach, na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Jest on zarazem pierwszym przystankiem ścieżki poznawczej "Wokół jeziora Jaczno".Roztacza się z niego przepiękny widok na jeziora kleszczowieckie: Purwin, Kojle i Perty otoczone wzgórzami porośniętymi lasem. W tle widać najwyższe wzniesienie Suwalszczyzny - Górę Cisową.

widok na punkt widokowy z przeciwnej strony
widok na punkt widokowy z przeciwnej strony


Nazwa punktu widokowego wzięła się stąd, że widoczny z tego miejsca krajobraz został wykorzystany m.in. w filmie "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy. Punkt posiada zadaszoną platformę widokową, a za wstęp pobierane są niewielkie opłaty.

Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach Punkt widokowy U Pana Tadeusza w Smolnikach
Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70832 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020