Przystań rybacka w Sopocie, mokunka

Przystań rybacka w Sopocie

(4.4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W pięknym lecz dość snobistycznym i bardzo drogim kurorcie nadmorskim jakim jest Sopot, wydawałoby się, nie ma miejsca na przystań rybacką. To jednak nie jest zgodne z prawdę. Jest przystań rybacka, gdzie można zobaczyć malownicze, kolorowe drewniane kutry nawiązujące do wielowiekowej tradycji tego miejsca. Sopot bowiem do XIX wieku był rybacką wioską.

Toteż niektórzy dziwią się, iż niedaleko molo, słynnego „Monciaka” czy Placu Przyjaciół Sopotu, na południowej części plaży znajduje się przystań rybacka. Warto dodać, iż to ostatnia z sopockich przystani rybackich, których w przeszłości istniało kilka. Ta która „ostała się „ na sopockim brzegu morskim, trwa tu nieprzerwanie od XIII wieku.Toteż zakup świeżej ryby prosto z kutra i w Sopocie jest możliwy. Jeśli trafi się na rozwieszoną po połowie sieć i obejrzy pobliską kapliczkę wystawioną w intencji „szczęśliwego powrotu rybaków z morza, to będzie się miało namiastkę dawnego Sopotu, który powoli odchodzi w niepamięć. Obok przystani, znajduje się bar o analogicznej nazwie „Przystań”, gdzie ryba zawsze jest przesmaczna i świeża.

Przystań
ul. Emilii Plater, SopotGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sopot
Normalna
przystanie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022