Sopot
Inne budowle
przystanie
Normalna
Pomorskie
2017-10-16
2020-01-28 13:46
54°26'17" N, 18°34'50" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W pięknym lecz dość snobistycznym i bardzo drogim kurorcie nadmorskim jakim jest Sopot, wydawałoby się, nie ma miejsca na przystań rybacką. To jednak nie jest zgodne z prawdę. Jest przystań rybacka, gdzie można zobaczyć malownicze, kolorowe drewniane kutry nawiązujące do wielowiekowej tradycji tego miejsca. Sopot bowiem do XIX wieku był rybacką wioską.Toteż niektórzy dziwią się, iż niedaleko molo, słynnego „Monciaka” czy Placu Przyjaciół Sopotu, na południowej części plaży znajduje się przystań rybacka. Warto dodać, iż to ostatnia z sopockich przystani rybackich, których w przeszłości istniało kilka. Ta która „ostała się „ na sopockim brzegu morskim, trwa tu nieprzerwanie od XIII wieku.

Toteż zakup świeżej ryby prosto z kutra i w Sopocie jest możliwy. Jeśli trafi się na rozwieszoną po połowie sieć i obejrzy pobliską kapliczkę wystawioną w intencji „szczęśliwego powrotu rybaków z morza, to będzie się miało namiastkę dawnego Sopotu, który powoli odchodzi w niepamięć. Obok przystani, znajduje się bar o analogicznej nazwie „Przystań”, gdzie ryba zawsze jest przesmaczna i świeża.

Przystań
ul. Emilii Plater, SopotSopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021