Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Przystań rybacka w Sopocie, mokunka

Przystań rybacka w Sopocie

(4.3 głosów: 12)
Oceń i napisz opinię

W pięknym lecz dość snobistycznym i bardzo drogim kurorcie nadmorskim jakim jest Sopot, wydawałoby się, nie ma miejsca na przystań rybacką. To jednak nie jest zgodne z prawdę. Jest przystań rybacka, gdzie można zobaczyć malownicze, kolorowe drewniane kutry nawiązujące do wielowiekowej tradycji tego miejsca. Sopot bowiem do XIX wieku był rybacką wioską.Toteż niektórzy dziwią się, iż niedaleko molo, słynnego „Monciaka” czy Placu Przyjaciół Sopotu, na południowej części plaży znajduje się przystań rybacka. Warto dodać, iż to ostatnia z sopockich przystani rybackich, których w przeszłości istniało kilka. Ta która „ostała się „ na sopockim brzegu morskim, trwa tu nieprzerwanie od XIII wieku.

Toteż zakup świeżej ryby prosto z kutra i w Sopocie jest możliwy. Jeśli trafi się na rozwieszoną po połowie sieć i obejrzy pobliską kapliczkę wystawioną w intencji „szczęśliwego powrotu rybaków z morza, to będzie się miało namiastkę dawnego Sopotu, który powoli odchodzi w niepamięć. Obok przystani, znajduje się bar o analogicznej nazwie „Przystań”, gdzie ryba zawsze jest przesmaczna i świeża.Przystań
ul. Emilii Plater, Sopot

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sopot
Inne budowle
Normalna
przystanie
54°26'17N, 18°34'50E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację