Przystań Jawor nad Jeziorem Solińskim

49°22'59" N
22°27'1" W
Podkarpackie
2015-01-28 10:43:01
417m npm
Normalna
Przystań Jawor nad Jeziorem Solińskim, mokunka
Zdjęcia (1)

Przystań Jawor położona jest w cichej, typowo turystycznej części Polańczyka, nad największym sztucznym zbiornikiem retencyjnym w Polsce - Jeziorem Solińskim. Mimo, że powstał głównie w innych celach, zbiornik soliński stał się ogromną atrakcją turystyczną!Fiordy w Bieszczadach

Każdy kto był choćby raz w Bieszczadach, na pewno trafił nad Solinę. Przystań Jawor to raj nie tylko dla wodniaków. Piękne miejsce w otoczeniu lasów, w niewielkiej, cichej zatoczce o nazwie Fiord Nelsona jest atrakcyjne dla wszystkich letników, którzy chcą na łonie natury, nad wodą wypocząć w ciszy, wśród pięknych widoków bieszczadzkich.

Przystań Jawor to również wymarzone miejsce na spacery, krajobraz jest tutaj jak z baśni - malownicze zatoczki typu fiordowego wdzierające się w ląd nierówną linią brzegową. Są też drewaniane pomosty. Wygląda to niesamowicie!

W pobliżu przystani Jawor, na końcu niewielkiego cypla zlokalizowana jest centralna baza WOPR, dlatego miłośnicy sportów wodnych mogą bezpiecznie popływać na żaglówkach, łodziach czy rowerach wodnych.Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Jawor"
ul. Zdrojowa 21, Polańczyk
tel. 13/ 469-20-31
www.jawor24.pl

 

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: