Przystań flisacka w Sromowcach, mokunka

Przystań flisacka w Sromowcach

(4.3 głosów: 40)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Będąc w malowniczych Sromowcach - niewielkiej wsi w Pieninach, warto wygospodarować czas na to, aby obejrzeć przystań flisacką. Pienińscy górale, niejednokrotnie flisacy od kilku pokoleń, chętnie opowiadają o charakterystyce przystani. Pokazują montowanie przywiezionych samochodami tratw, specyfikę mocowania tak, by wytrzymały ekstremalne warunki podczas malowniczych spływów Dunajcem. Przystań flisacka to doskonale prosperujące przedsiębiorstwo!Do tego cudny widok nie tylko na przełom Dunajca lecz również na najwyższy szczyt pienińskiego pasma Trzy Korony. Wapienna skała góruje nad okolicznymi wzniesieniami.

Przystań flisacka - Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
ul. Kąty, Sromowce Wyżne
tel. 18/ 262-97-21
splyw@flisacy.com.pl
www.flisacy.com.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:30–17:00
  • wtorek: 08:30–17:00
  • środa: 08:30–17:00
  • czwartek: 08:30–17:00
  • piątek: 08:30–17:00
  • sobota: 08:30–17:00
  • niedziela: 08:30–17:00

Pieniny noclegi

Pieniny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pieniny
Rekreacja
Normalna
przystanie
49°24'20N, 20°22'8E
30 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację