Przemęt - Cystersi , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Przemęt

(4.6 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przemęt to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Wolsztynem i Lesznem, na obszarze Przemęckiego Parku Krajobrazowego, nad Jeziorem Przemęckim Małym i Dużym, w dorzeczu rzeki Obry. Przemęt to stara osada, jedna z najstarszych w regionie, jej początki sięgają XIII wieku, od początku leżała na pograniczu Wielkopolski i Śląska.

Opactwo cysterskie

Przemęt leży na Szlaku Cysterskim, bowiem znajduje się tutaj pocysterski zespół klasztorny z XVII wieku z pocysterskim barokowym kościołem Św. Jana Chrzciciela, filialnym kościołem Św. Andrzeja i cmentarzem.

Przemęt - Cystersi , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Przemęt - Cystersi , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


Atrakcje

Noclegi w Przemęcie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Przemęt - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Przemęt, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Przemęt - Cystersi , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Przemęt - Cystersi , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Mickac
Bardzo ciekawa wieś Wielkopolska. W samej miejscowości znajdują się aż 3 kościoły. Kościół farny pw Jana Chrzciciela jest kościołem pocysterskim wokół są również zabudowania po cysterskie, drugi w starej części miejscowości pw św Andrzeja oraz trzeci pw św Piotra i Pawła. W okolicy znajduje się dużo jezior i lasów co sprawia że teren jest przyjazny dla osób lubiących spędzać czas wolny aktywnie
Lechna

ciekawa i tajemnicza kraina.

jeżdziłam tam na wakacje nad jeziora do Przemęckiego Parku Krajobrazowego - Wleń Zaobrzański

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022