Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°0'28" N, 16°18'2" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Przemęt to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca pomiędzy Wolsztynem i Lesznem, na obszarze Przemęckiego Parku Krajobrazowego, nad Jeziorem Przemęckim Małym i Dużym, w dorzeczu rzeki Obry. Przemęt to stara osada, jedna z najstarszych w regionie, jej początki sięgają XIII wieku, od początku leżała na pograniczu Wielkopolski i Śląska.Opactwo cysterskie

Przemęt leży na Szlaku Cysterskim, bowiem znajduje się tutaj pocysterski zespół klasztorny z XVII wieku z pocysterskim barokowym kościołem Św. Jana Chrzciciela, filialnym kościołem Św. Andrzeja i cmentarzem.

Przemęt - Cystersi
Przemęt - Cystersi
Przemęt Przemęt - Cystersi Przemęt - Cystersi

Przemęt noclegi

Przemęt to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Przemęcie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Mickac Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-20 na
Bardzo ciekawa wieś Wielkopolska. W samej miejscowości znajdują się aż 3 kościoły. Kościół farny pw Jana Chrzciciela jest kościołem pocysterskim wokół są również zabudowania po cysterskie, drugi w starej części miejscowości pw św Andrzeja oraz trzeci pw św Piotra i Pawła. W okolicy znajduje się dużo jezior i lasów co sprawia że teren jest przyjazny dla osób lubiących spędzać czas wolny aktywnie
Lechna Weekendowy turysta 71 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-01-22 na

ciekawa i tajemnicza kraina.

jeżdziłam tam na wakacje nad jeziora do Przemęckiego Parku Krajobrazowego - Wleń Zaobrzański

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020