Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Przełęcz u Panienki w Beskidzie Małym

Przełęcz u Panienki w Beskidzie Małym

Na wysokości 739 m n.p.m. w Beskidzie Małym w paśmie Magury Wilkowickiej znajduje się zalesiona, a mimo to jedna z ciekawszych przełęczy w Beskidzie Małym. Przełęcz stanowi węzeł szlaków turystycznych prowadzących na szczyt Hrobacza Łąka. Na przełęczy pomiędzy drzewami znajduje się zabytkowa kapliczka z roku 1884 roku, stąd też wzięła się nazwa przełęczy - U Panienki.Nieopodal przełęczy możemy zobaczyć dodatkową ciekawostkę – źródło Maryjne, z którego wypływa potok Kozówka. Przełęcz położona jest na Małym Szlaku Beskidzkim oznakowanym kolorem czerwonym, dotrzeć możemy tu również z miejscowości Kozy wędrując żółtym szlakiem turystycznym lub z Bielska Białej, dzielnicy Lipnik Górny z przystanków autobusowych niebieskim i czarnym pieszym szlakiem turystycznym.Kozy noclegi

Kozy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020