Przełęcz u Panienki w Beskidzie Małym, Roman Świątkowski

Przełęcz u Panienki w Beskidzie Małym

(5 głosów: 6)

Na wysokości 739 m n.p.m. w Beskidzie Małym w paśmie Magury Wilkowickiej znajduje się zalesiona, a mimo to jedna z ciekawszych przełęczy w Beskidzie Małym. Przełęcz stanowi węzeł szlaków turystycznych prowadzących na szczyt Hrobacza Łąka. Na przełęczy pomiędzy drzewami znajduje się zabytkowa kapliczka z roku 1884 roku, stąd też wzięła się nazwa przełęczy - U Panienki.Nieopodal przełęczy możemy zobaczyć dodatkową ciekawostkę – źródło Maryjne, z którego wypływa potok Kozówka. Przełęcz położona jest na Małym Szlaku Beskidzkim oznakowanym kolorem czerwonym, dotrzeć możemy tu również z miejscowości Kozy wędrując żółtym szlakiem turystycznym lub z Bielska Białej, dzielnicy Lipnik Górny z przystanków autobusowych niebieskim i czarnym pieszym szlakiem turystycznym.

Kozy noclegi

Kozy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozy Beskid Mały
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
źródełka
49°49'0N, 19°9'13E
29 październik 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację