Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Przepiekna, malownicza Przełęcz Lądecka jest położona na wysokości 665 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce widokowe, z piękną panoramą na okolicę. Znajduje się pomiędzy szczytami o nazwach Borówkowa oraz Maselnica w Górach Złotych.Na Przełęczy Lądeckiej mieściło się dawniej przejście graniczne między Polską a Czechami. Obecnie stoją tam wyłącznie tablice informacyjne. Po stronie polskiej jest to Lutynia, w gminie Lądek Zdrój, a po czeskiej Travna. Na Przełęczy znajduje się fajne miejsce piknikowe, drewniane stoły i ławy wykonane z solidnych bali. Jest też wiata i miejsce na ognisko. Warto dodać, iż można tu podejść pieszo, podjechać rowerem bądź samochodem.

Przełęcz Lądecka
Dojście: czarny szlak rowerowy z Lutyni, zielony szlak pieszy z Borówkowej
Lutynia

Kotlina Kłodzka noclegi

Kotlina Kłodzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa
Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020