Przełęcz Lądecka, mokunka

Przełęcz Lądecka

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przepiekna, malownicza Przełęcz Lądecka jest położona na wysokości 665 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce widokowe, z piękną panoramą na okolicę. Znajduje się pomiędzy szczytami o nazwach Borówkowa oraz Maselnica w Górach Złotych.

Na Przełęczy Lądeckiej mieściło się dawniej przejście graniczne między Polską a Czechami. Obecnie stoją tam wyłącznie tablice informacyjne. Po stronie polskiej jest to Lutynia, w gminie Lądek Zdrój, a po czeskiej Travna. Na Przełęczy znajduje się fajne miejsce piknikowe, drewniane stoły i ławy wykonane z solidnych bali. Jest też wiata i miejsce na ognisko. Warto dodać, iż można tu podejść pieszo, podjechać rowerem bądź samochodem.Przełęcz Lądecka
Dojście: czarny szlak rowerowy z Lutyni, zielony szlak pieszy z Borówkowej
Lutynia

Kotlina Kłodzka noclegi

Kotlina Kłodzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kotlina Kłodzka
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
przełęcze
50°22'12N, 16°55'8E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022