Przełęcz Lądecka, mokunka

Przełęcz Lądecka

(4.3 głosów: 3)

Przepiekna, malownicza Przełęcz Lądecka jest położona na wysokości 665 m n.p.m. To wyjątkowe miejsce widokowe, z piękną panoramą na okolicę. Znajduje się pomiędzy szczytami o nazwach Borówkowa oraz Maselnica w Górach Złotych.Na Przełęczy Lądeckiej mieściło się dawniej przejście graniczne między Polską a Czechami. Obecnie stoją tam wyłącznie tablice informacyjne. Po stronie polskiej jest to Lutynia, w gminie Lądek Zdrój, a po czeskiej Travna. Na Przełęczy znajduje się fajne miejsce piknikowe, drewniane stoły i ławy wykonane z solidnych bali. Jest też wiata i miejsce na ognisko. Warto dodać, iż można tu podejść pieszo, podjechać rowerem bądź samochodem.

Przełęcz Lądecka
Dojście: czarny szlak rowerowy z Lutyni, zielony szlak pieszy z Borówkowej
LutyniaKotlina Kłodzka noclegi

Kotlina Kłodzka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kotlina Kłodzka
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
przełęcze
50°22'12N, 16°55'8E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację