Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Na Przełęczy Hałbowskiej w Magurskim Parku Narodowym, nieco na południe od Jasła, znajduje się mogiła Żydów zamordowanych przez Niemców 7 lipca 1942 roku, z Nowego Żmigrodu i okolicy. Rozstrzelano wówczas 1250 osób.Jak podają źródła, egzekucją kierowali Helmut Mentz i starosta Walter Gentz. Zwłoki rozstrzelanych Żydów spoczywają w tej zbiorowej mogile. Przy mogile stanęła tablica kamienna z kilkoma stellami i inskrypcjami z nazwiskami części straconych osób w językach jidysz, polskim i angielskim.Przełęcz Hałbowska
Mogiła Żydów

Jasło noclegi

Jasło to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020