Przełęcz Bukowska w Bieszczadach, Magdalena

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach znajduje się na wysokości 1107 m n.p.m. Na samej przełęczy znajduje się wiata drewniana z ławkami, gdzie spokojnie można odpocząć, jest również toaleta. Kawałek dalej znajduje się punkt widokowy i tabliczka informująca o granicy polsko-ukraińskiej (której oczywiście nie wolno przekraczać). 

Szlaki na Przełęcz Bukowską

- z Wołosatego czerwonym szlakiem idąc 2,5 h pokonując prawie 8 km i 404 m przewyższeń w górę i 14 m w dół, po łagodnej drodze, przyjemnej choć monotonnej, dzięki temu na przełęczy można być znacznie szybciej i kontynuować trasę- od drugiej strony idąc czerwonym szlakiem od strony Tarnicy przez Halicz i Rozsypaniec.

Najlepszą opcją w tym przypadku jest pętelka począwszy od łagodnego wejścia od Wołosatego przez Przełęcz, Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską, Tarniczkę, kończąc w punkcie wyjścia. Mamy wtedy do przejścia 18 km zaplanowane na 6 h marszu i do pokonania 802 m przewyższeń w góre i w dół (od Tarniczki do Wołosatwgo szlak niebieski).Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022