Przełęcz Bukowska w Bieszczadach, Magdalena

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach

(4.5 głosów: 2)

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach znajduje się na wysokości 1107 m n.p.m. Na samej przełęczy znajduje się wiata drewniana z ławkami, gdzie spokojnie można odpocząć, jest również toaleta. Kawałek dalej znajduje się punkt widokowy i tabliczka informująca o granicy polsko-ukraińskiej (której oczywiście nie wolno przekraczać). Szlaki na Przełęcz Bukowską

- z Wołosatego czerwonym szlakiem idąc 2,5 h pokonując prawie 8 km i 404 m przewyższeń w górę i 14 m w dół, po łagodnej drodze, przyjemnej choć monotonnej, dzięki temu na przełęczy można być znacznie szybciej i kontynuować trasę

- od drugiej strony idąc czerwonym szlakiem od strony Tarnicy przez Halicz i Rozsypaniec.Najlepszą opcją w tym przypadku jest pętelka począwszy od łagodnego wejścia od Wołosatego przez Przełęcz, Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską, Tarniczkę, kończąc w punkcie wyjścia. Mamy wtedy do przejścia 18 km zaplanowane na 6 h marszu i do pokonania 802 m przewyższeń w góre i w dół (od Tarniczki do Wołosatwgo szlak niebieski).

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
przełęcze
49°3'10N, 22°46'14E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021