Przełęcz Bukowska w Bieszczadach, Magdalena

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach

(4.5 głosów: 2)

Przełęcz Bukowska w Bieszczadach znajduje się na wysokości 1107 m n.p.m. Na samej przełęczy znajduje się wiata drewniana z ławkami, gdzie spokojnie można odpocząć, jest również toaleta. Kawałek dalej znajduje się punkt widokowy i tabliczka informująca o granicy polsko-ukraińskiej (której oczywiście nie wolno przekraczać). Szlaki na Przełęcz Bukowską

- z Wołosatego czerwonym szlakiem idąc 2,5 h pokonując prawie 8 km i 404 m przewyższeń w górę i 14 m w dół, po łagodnej drodze, przyjemnej choć monotonnej, dzięki temu na przełęczy można być znacznie szybciej i kontynuować trasę

- od drugiej strony idąc czerwonym szlakiem od strony Tarnicy przez Halicz i Rozsypaniec.Najlepszą opcją w tym przypadku jest pętelka począwszy od łagodnego wejścia od Wołosatego przez Przełęcz, Rozsypaniec, Halicz, Przełęcz Goprowską, Tarniczkę, kończąc w punkcie wyjścia. Mamy wtedy do przejścia 18 km zaplanowane na 6 h marszu i do pokonania 802 m przewyższeń w góre i w dół (od Tarniczki do Wołosatwgo szlak niebieski).

Bieszczady noclegi

Bieszczady to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bieszczady
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
przełęcze
49°3'10N, 22°46'14E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację