Przełęcz Beskidek w Beskidzie Śląskim, Roman Świątkowski

Przełęcz Beskidek w Beskidzie Śląskim

(4.3 głosów: 20)

Przełęcz Beskidek (680 m n.p.m.) znajduje się w Beskidzie Śląskim w paśmie grzbietu Czantorii, pomiędzy szczytem Wielkiej Czantorii, a szczytem Małego Soszowa.Przełęcz (siodło) znajduje się na granicy Polski z Czechami i biegnie tędy pieszy szlak turystyczny – Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego oznaczony kolorem czerwonym.

Przełęcz Beskidek, Roman Świątkowski
Przełęcz Beskidek, Roman Świątkowski

Ciekawostką jest tu istnienie od zakończenia II wojny światowej do 2007 roku funkcjonującego przejścia granicznego.Dojście do Przełęczy Beskidek

- Wisła Jawornik, szlak czarny, 45 min

Przełęcz Beskidek w Beskidzie Śląskim, Roman Świątkowski
Przełęcz Beskidek w Beskidzie Śląskim, Roman Świątkowski

- szczyt Wielkiej Czantorii, szlak czerwony 1 h- schronisko na Soszowie, szlak czerwony 30 min

- Nydek (Czechy), szlak zielony 1 h 20 min

Beskid Śląski noclegi

Beskid Śląski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Mniej istotna
przełęcze
49°39'26N, 18°48'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021