Promenada na Helu została utworzona w 2013 roku. Realizacja przedsięwzięcia była planowana już od wielu lat, jednak środki na realizację pojawiły się stosunkowo niedawno. Tak czy inaczej przed rokiem oddano do użytku już całą długą trasę promenady.Warto wspomnieć, iż promenada powstała jednocześnie z zabezpieczeniem brzegów półwyspu helskiego od strony Zatoki Gdańskiej.

Promenada na Helu
Promenada na Helu

Promenada na Helu jest dość szeroka i prowadzi tuż nad brzegiem morza. W niektórych miejscach rozszerzone tarasowe podesty dosłownie są już ponad taflą wody. Promenada prowadzi aż do "czubka" helskiego cypla, aż z trzech stron oblanego wodami Bałtyku.

Helska promenada to doskonała alternatywa, dla tych, którzy nie lubią godzinami wylegiwać się na plaży.

Promenada na Helu
Promenada na Helu


Promenada
Hel

Hel noclegi

Hel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Haga 2 by Renters
Empire by Renters
Helski Domek

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021