Prom w Janowcu

Przeprawa promowa w Janowcu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Przeprawy wiślane mają w okolicy Janowca i Kazimierza Dolnego swoją dość długą historię. Pierwotnie usługi przewozowe realizowane były przy pomocy dużych drewnianych łodzi tzw. "batów", zabierających od kilku do kilkunastu pasażerów. Przewożono nimi również zwierzęta, w tym konie czy bydło.

Obecnie Janowiec i Kazimierz Dolny mogą poszczycić się jedyną na obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego przeprawą promową. Prom przewozi turystów pieszych oraz samochody, motory czy rowery poprzez Wisłę, z Janowca do Kazimierza Dolnego i odwrotnie. Z promu nadal mogą korzystać zwierzęta 🙂 Prom kursuje od kwietnia do października, jeśli pozwala na to stan wody Wisły.

Informacje praktyczne

IV-X codziennie 8.00-20.00
Prom kursuje jeśli tylko pozwala na to stan wód

Prom Janowiec/Kazimierz Dolny
ul. Młynarska, Janowiec

Noclegi w Janowcu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 18)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Dariusz żólkowski
Dariusz żólkowski
Z Kazimierza do promu uf daleka droga kiedy temperatura w słońcu sięga 40 stopni. Za to prom tylko dlaczego płyną tak krótko?
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024