Znajdujący się na Starym Rynku w Pozaniu pręgierz to ponad 5-metrowy słup, zwieńczony figurą rycerza. Rycerz z uniesionym mieczem symbolizuje prawo karania śmiercią w Poznaniu.Pręgierz służył niegdyś do wymierzania kary chłosty oraz piętnowania. Budowę pręgierza sfinansowano w XVI stuleciu, z grzywien zbyt strojnie ubierających się służących. Obecnie zabytkowy pręgierz w Poznaniu służy jako miejsce spotkań poznańskich studentów na Starym Rynku.

Pręgierz
Stary Rynek, ul. Różany Targ, Poznań

Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020