, Danusia

Poznańskie koziołki

(4.4 głosów: 121)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Koziołki z poznańskiego Ratusza to niewątpliwie najbardziej znane koziołki w Polsce, a przy okazji ciekawa atrakcja Poznania. Koziołki można zobaczyć codziennie na Starym Rynku, wysoko ponad głowami, na galeryjce wieży ratuszowej, w samo południe. Wtedy to otwierają się drzwiczki i wysuwają się z nich dwa małe, białe koziołki, które 12 razy trykają się różkami ku uciesze widzów, którzy licznie w tym czasie gromadzą się przed okazałym ratuszem.

Zegar z koziołkami został zainstalowany na ratuszowej wieży w 1551 roku. Po uderzeniu pioruna w 1675 roku koziołki zostały zniszczone, na szczęście w 1913 roku odnowione koziołki wróciły na swoje miejsce i cieszą oglądających do dziś.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok codziennie o godzinie 12.00

Adres

Ratusz
Stary Rynek 1, Poznań

GPS: 52°24'31N, 16°56'2E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Poznań
Normalna
pomniki ratusze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Baroszq10
Wizytówka miasta, koziołki się stykają o 12:00 w południe w tle na wieży gra mężczyzna na trąbce. Tłumy ludzi po zakończonym spektaklu bijący brawa.
tomtur
Poznań to bardzo ładne miasto. Rynek z kamienicami, ratuszem, pobliską farą robią duże wrażenie. A poznańskie koziołki obok rogalików marcinkowskich przygotowywanych w Poznaniu i okolicach na 11 listopada to bardzo ciekawe atrakcje Poznania.
Jarek1983

@Blom, jestes chyba smutnym człowiekiem.. Czekanie na koziołki to już przecież tradycja 🙂 Mieliśmy z żoną obok rynku noclegi w poznaniu załatwione przez mojego kuzyna 🙂 Ostrzegał, że na koziołkach bedzie duużo ludzi, i tak było 🙂

Edytowano: 2017-09-06 10:47:53

Edytowano: 2017-09-06 10:48:37

Blom

@Jarek1983 Myślałem, że tu ocenia się atrakcje turystyczne, a nie ludzi.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022