Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Potok Oliwski zwany jest inaczej Radosną Strugą w partiach w swym górnym biegu. Natomiast im bliżej morza, w okolicach malowniczego Parku Oliwskiego w Gdańsku, nazywany jest Potokiem Jelitkowskim. Jego źródła znajdują się w Rezerwacie Przyrody „Źródliska” w Dolinie Ewy.Ot niewielki ciek wodny, o którym wyczytać można „Małe jest piękne”, uchodzi w Jelitkowie wprost do Zatoki Gdańskiej. Toteż wędrując od Brzeźna czy Jelitkowa w kierunku molo w Sopocie, trzeba zamoczyć nogi i przejść przez ów potok, przecinający plażę lub powrócić na deptak i malowniczym mostkiem powędrować do następnego wejścia na plażę.Warto dodać, iż płynie on przez Trójmiejski Park Krajobrazowy malowniczymi meandrami. Jeszcze w XIX wieku istniał na nim młyn wodny, a jego wody zasilały stawy rybne. Jak wynika z tablic informacyjnych stojących nad brzegami Potoku Oliwskiego (Jelitkowskiego), w rzece występują płocie, leszcze, liny, okonie, klenie i szczupaki.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128507 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020