Potok Oliwski w Gdańsku, mokunka

Potok Oliwski w Gdańsku

(4.7 głosów: 13)
Oceń i napisz opinię

Potok Oliwski zwany jest inaczej Radosną Strugą w partiach w swym górnym biegu. Natomiast im bliżej morza, w okolicach malowniczego Parku Oliwskiego w Gdańsku, nazywany jest Potokiem Jelitkowskim. Jego źródła znajdują się w Rezerwacie Przyrody „Źródliska” w Dolinie Ewy.Ot niewielki ciek wodny, o którym wyczytać można „Małe jest piękne”, uchodzi w Jelitkowie wprost do Zatoki Gdańskiej. Toteż wędrując od Brzeźna czy Jelitkowa w kierunku molo w Sopocie, trzeba zamoczyć nogi i przejść przez ów potok, przecinający plażę lub powrócić na deptak i malowniczym mostkiem powędrować do następnego wejścia na plażę.

Warto dodać, iż płynie on przez Trójmiejski Park Krajobrazowy malowniczymi meandrami. Jeszcze w XIX wieku istniał na nim młyn wodny, a jego wody zasilały stawy rybne. Jak wynika z tablic informacyjnych stojących nad brzegami Potoku Oliwskiego (Jelitkowskiego), w rzece występują płocie, leszcze, liny, okonie, klenie i szczupaki.Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Jeziora i plaże
Normalna
rzeki
54°25'30N, 18°35'58E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację