Potok Oliwski w Gdańsku, mokunka

Potok Oliwski w Gdańsku

(4.7 głosów: 14)

Potok Oliwski zwany jest inaczej Radosną Strugą w partiach w swym górnym biegu. Natomiast im bliżej morza, w okolicach malowniczego Parku Oliwskiego w Gdańsku, nazywany jest Potokiem Jelitkowskim. Jego źródła znajdują się w Rezerwacie Przyrody „Źródliska” w Dolinie Ewy. Ot niewielki ciek wodny, o którym wyczytać można „Małe jest piękne”, uchodzi w Jelitkowie wprost do Zatoki Gdańskiej. Toteż wędrując od Brzeźna czy Jelitkowa w kierunku molo w Sopocie, trzeba zamoczyć nogi i przejść przez ów potok, przecinający plażę lub powrócić na deptak i malowniczym mostkiem powędrować do następnego wejścia na plażę.Warto dodać, iż płynie on przez Trójmiejski Park Krajobrazowy malowniczymi meandrami. Jeszcze w XIX wieku istniał na nim młyn wodny, a jego wody zasilały stawy rybne. Jak wynika z tablic informacyjnych stojących nad brzegami Potoku Oliwskiego (Jelitkowskiego), w rzece występują płocie, leszcze, liny, okonie, klenie i szczupaki.

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Jeziora i plaże
Normalna
rzeki
54°25'30N, 18°35'58E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021