Postać rybaka z łódką w Chłopach, mokunka

Postać rybaka z łódką w Chłopach

(3.9 głosów: 10)

Chłopy to maleńka wioska nad Bałtykiem, koło Mielna. To typowo rybacka wieś, choć kiedyś stanowiła znane letnisko. Dziś większość mieszkańców trudni się tu rybołówstwem oraz pracą w przewórni i wędzarni ryb. Stąd nic dziwnego, iż przy wjeździe do wioski ustawiono postać rybaka z rozpostartą siecią. Rybak umiejscowiony jest oczywiście na łódce. Wszystko naturalnej wielkości. Okazuje się, iż ta niewielka łodź rybacka jeszcze przed 10 laty wypływała na połów!W Chłopach można też zobaczyć ciekawy port rybacki oraz zabytkowe domy rybackie.

Rybak z łódką
ul. Morska, ChłopyBooking.com
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
54°15'3N, 15°58'47E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację