Postać rybaka z łódką w Chłopach

Postać rybaka z łódką w Chłopach

Chłopy to maleńka wioska nad Bałtykiem, koło Mielna. To typowo rybacka wieś, choć kiedyś stanowiła znane letnisko. Dziś większość mieszkańców trudni się tu rybołówstwem oraz pracą w przewórni i wędzarni ryb. Stąd nic dziwnego, iż przy wjeździe do wioski ustawiono postać rybaka z rozpostartą siecią. Rybak umiejscowiony jest oczywiście na łódce. Wszystko naturalnej wielkości. Okazuje się, iż ta niewielka łodź rybacka jeszcze przed 10 laty wypływała na połów!W Chłopach można też zobaczyć ciekawy port rybacki oraz zabytkowe domy rybackie.

Rybak z łódką
ul. Morska, Chłopy

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021