Port w Gdyni jest nierozerwalnie związany z budową miasta oraz historią II Rzeczpospolitej. Dziś może trudno nam sobie to wyobrazić, ale przed II wojną światową nasz kraj miał tylko 120 km lini brzegowej Bałtyku. Port był wówczas w „Wolnym mieście Gdańsku” i był to praktycznie niemiecki kapitał, co utrudniało żeglugę dalekomorską.Budowa Gdyni jako nowego miasta całkiem od podstaw oraz portu gdyńskiego wydawała się niektórym nazbyt śmiałym projektem. Inżynier Eugeniusz Kwiatkowski nie dał za wygraną. Uznano budowę portu za inwestycję strategicznie priorytetową. Warto dodać, iż dziś Port w Gdyni jest trzecim co do wielkości w Polsce, zaraz po gdańskim i szczecińskim.Port Gdyński
ul. Południowa, Dokowa, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121011 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020